Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 47 [1948- ]

Patrol Squadron 47 "Blue Whales / Golden Swordsmen" / VP- 47

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 47
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 47
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (hydroplánů) 7
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-DD.03.1949 Letecké křídlo floty 2
DD.03.1949-DD.06.1953 Letecké křídlo floty 14
DD.06.1953-DD.08.1960 COMFAIRALAMEDA
DD.08.1960-01.03.1965 Letecké křídlo floty 4
01.03.1965-DD.MM.1965 Letecké křídlo floty 10
DD.MM.1965-DD.06.1972 Letecké křídlo floty 8
DD.06.1972-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 COMPATWINGSPAC
01.06.1981-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-02.03.1949 Kaneohe, NAS Kaneohe
02.03.1949-DD.02.1951 Coronado, NAS San Diego
DD.02.1951-DD.08.1960 Kaneohe, NAS Kaneohe
DD.08.1960-01.03.1965 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
01.03.1965-DD.06.1993 Sunnyvale, NAS Moffett Field
DD.06.1993-DD.MM.RRRR Kalaeloa, NAS Barbers Point

Velitel:
Commander:
01.06.1948-11.06.1949 Snipes, Beecher (Commander)
11.06.1949-31.01.1951 Arnold, J. H. (Commander)
31.01.1951-28.03.1952 Hardaker, W. T. (Commander)
28.03.1952-DD.10.1953 Thayer, H. E. (Lieutenant Commander)
DD.10.1953-DD.10.1954 Hazleton, Edgar F. (Commander)
DD.10.1954-DD.04.1956 Lawyer, John W. Jr. (Commander)
DD.04.1956-20.05.1957 Sloan, Lloyd E. (Commander)
20.05.1957-14.11.1958 Fahlgren, Jewell S. (Commander)
14.11.1958-15.10.1959 Hazard, J. D. (Commander)
15.10.1959-14.10.1960 Gorman, H. (Commander)
14.10.1960-16.10.1961 Musial, J. S. (Commander)
16.10.1961-22.10.1962 Dow, J. F. (Commander)
22.10.1962-09.10.1963 Hensen, J. H. (Commander)
09.10.1963-06.10.1964 Smithey, T. E. (Commander)
06.10.1964-DD.MM.1965 Altz, Leroy V. Jr. (Commander)
DD.MM.1965-DD.MM.1966 Jansen, A. L. (Commander)
DD.MM.1966-05.08.1967 Pickens, J. R. (Commander)
05.08.1967-19.07.1968 Quigley, D. B. (Commander)
19.07.1968-DD.06.1969 Lentz, C. M. (Commander)
DD.06.1969-05.06.1970 Raithel, A. L. Jr. (Commander)
05.06.1970-30.04.1971 Gahafer, G. J. (Commander)
30.04.1971-28.04.1972 Munson, D. R. (Commander)
28.04.1972-26.04.1973 Wolkensdorfer, Daniel J. (Commander)
26.04.1973-19.04.1974 Featherston, W. R. (Commander)
19.04.1974-29.04.1975 Lorusso, John M. (Commander)
29.04.1975-28.04.1976 Smith, Peter T. (Commander)
28.04.1976-05.04.1977 Graff, Dennis T. (Commander)
05.04.1977-28.04.1978 Wells, Gary A. (Commander)
28.04.1978-16.03.1979 Denike, Daniel J. Jr. (Commander)
16.03.1979-30.04.1980 Testwuide, Robert L. Jr. (Commander)
30.04.1980-15.04.1981 Twomey, Daniel T. (Commander)
15.04.1981-16.04.1982 Pignotti, Dennis A. (Commander)
16.04.1982-05.04.1983 Barker, Bruce W. (Commander)
05.04.1983-12.07.1984 Brown, Stanley M. III (Commander)
12.07.1984-12.09.1985 Quigley, Stephen T. Jr. (Commander)
12.09.1985-08.09.1986 Krumbholz, Karl O. (Commander)
08.09.1986-08.09.1987 Cast, Fredrick A. (Commander)
08.09.1987-26.08.1988 Larsen, Christopher S. (Commander)
26.08.1988-06.09.1989 Hill, Martin R. (Commander)
06.09.1989-31.08.1990 Gay, Frederick S. (Commander)
31.08.1990-12.09.1991 Munsee, William E. (Commander)
12.09.1991-11.09.1992 Schutzenhofer, Robert R. (Commander)
11.09.1992-03.09.1993 Hammond, Richard S. (Commander)
03.09.1993-03.09.1994 Connelly, Robert J. (Commander)
03.09.1994-03.08.1995 Skinner, Walter M. (Commander)
03.08.1995-25.07.1996 Briganti, Steven L. (Commander)
25.07.1996-18.06.1997 Johnson, Arthur J. (Commander)
18.06.1997-17.06.1998 Morgan, Michael D. (Commander)
17.06.1998-DD.MM.RRRR Grunewald, James C. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Martin PBM-5 Mariner
DD.10.1954-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.12.1962-DD.MM.RRRR SP-5B
DD.03.1965-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.MM.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.10.1970-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.MM.1985-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII Orion
DD.10.1986-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
Poznámka:
Note:
1963-1968 - Blue Whales
1968-souč - Golden Swordsmen
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-47-1948-t210599#594365Verze : 1
MOD