Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 46 [1948- ]

Patrol Squadron 46 "Grey Knights" / VP-46

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 46
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 46
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (hydroplánů) 6
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-23.07.1949 Letecké křídlo floty 1
23.07.1949-01.01.1964 Letecké křídlo floty 14
01.01.1964-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 ComPatWingsPac
01.06.1981-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-01.07.1949 ?, NAB Saipan
01.07.1949-DD.MM.1955 Coronado, NAS North Island
DD.MM.1955-01.01.1964 Coronado, NAS San Diego
01.01.1964-14.11.1993 Sunnyvale, NAS Moffett Field
14.11.1993-DD.MM.RRRR Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.09.1948-DD.12.1948 Sternlieb, E. (Commander)
DD.12.1948-DD.05.1950 Mastin, R. L. (Lieutenant Commander)
DD.05.1950-DD.03.1951 Weisner, M. F. (Lieutenant Commander)
DD.03.1951-DD.05.1952 Donley, R. L. (Commander)
DD.05.1952-DD.06.1953 Dail, R. S. (Commander)
DD.06.1953-DD.06.1954 Leary, W. J. (Commander)
DD.06.1954-DD.06.1956 Swonetz, B. G. (Commander)
DD.06.1956-DD.06.1957 Lyon, H. P. (Commander)
DD.06.1957-DD.07.1958 Beaudine, R. J. (Commander)
DD.07.1958-23.07.1959 Meyer, Frank A. (Commander)
23.07.1959-03.07.1960 Merryman, C. A. Jr. (Commander)
03.07.1960-14.07.1961 Langford, N. N. (Commander)
14.07.1961-08.06.1962 Kunberger, G. A. (Commander)
08.06.1962-08.06.1963 Bass, K. L. (Commander)
08.06.1963-08.06.1964 Sulick, Tom E. (Commander)
08.06.1964-21.07.1965 Overman, Dana C. Jr. (Commander)
21.07.1965-15.06.1966 Bolan, Charles D. (Commander)
15.06.1966-10.06.1967 Balch, Allen H. (Commander)
10.06.1967-21.06.1968 Hilscher, Carl C. (Commander)
21.06.1968-13.05.1969 Mullin, James (Commander)
13.05.1969-07.03.1970 Cloughley, William D. (Commander)
07.03.1970-04.01.1971 Howey, Robert E. (Commander)
04.01.1971-10.12.1971 Burris, Raymond M. (Commander)
10.12.1971-DD.01.1973 Wyckoff, Peter B. (Commander)
DD.01.1973-DD.12.1973 Cox, D. A. (Commander)
DD.12.1973-18.12.1974 Halye, L. A. (Commander)
18.12.1974-DD.11.1975 Halm, Terrence W. (Commander)
DD.11.1975-17.12.1976 Hernandez, Jesse J. (Commander)
17.12.1976-01.12.1977 Svoboda, Henry D. (Commander)
01.12.1977-15.12.1978 Frederick, William E. (Commander)
15.12.1978-14.12.1979 McElmurry, J. A. (Commander)
14.12.1979-19.12.1980 Knosky, M. J. (Commander)
19.12.1980-17.12.1981 Milioti, L. D. (Commander)
17.12.1981-10.12.1982 Reiniger, P. D. (Commander)
10.12.1982-29.02.1984 Solomon, Dennis L. (Commander)
29.02.1984-27.06.1985 Christopher Konczey, A. (Commander)
27.06.1985-26.09.1986 Woodfill, William D. (Commander)
26.09.1986-08.07.1987 Swain, Philip F. (Commander)
08.07.1987-21.07.1988 Zell, W. B. Jr. (Commander)
21.07.1988-29.06.1989 Kayer, William E. (Commander)
29.06.1989-27.06.1990 Dana Richardson, J. (Commander)
27.06.1990-20.06.1991 Ingram, A. L. Vernon (Commander)
20.06.1991-DD.06.1992 Offer, Derek F. (Commander)
DD.06.1992-18.06.1993 Falzetta, Ottavio A. (Commander)
18.06.1993-16.06.1994 Denman, Keith J. (Commander)
16.06.1994-29.06.1995 Davis, George D. (Commander)
29.06.1995-15.05.1996 Harris, Harry B. (Commander)
15.05.1996-25.04.1997 Prindle, Brian C. (Commander)
25.04.1997-DD.MM.RRRR Klepper, Tommy D. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Martin PBM-5E Mariner
DD.07.1951-DD.MM.RRRR PBM-5S2
DD.09.1953-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin
DD.01.1961-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5F Neptune
DD.11.1961-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune / Lockheed SP-2H Neptune
DD.01.1963-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.08.1966-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.01.1977-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UI Orion
DD.02.1986-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII Orion
DD.03.1990-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
DD.MM.1993-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIIIR Orion
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-46-1948-t210559#594307Verze : 2
MOD