Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 44 [1948-1950]

Patrol Squadron 44 / VP-44

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 44
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 44
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (hydroplánů) 4
Datum zániku:
Disbanded:
20.01.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-05.01.1950 Letecké křídlo floty 3
05.01.1950-20.01.1950 Commander Fleet Air Wings, Atlantic Fleet
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-01.01.1950 Coco Solo, NAS Coco Solo /
01.01.1950-20.01.1950 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
01.09.1948-08.07.1949 McQuiston, L. T. (Commander)
08.07.1949-02.08.1949 Ellingson, A. M. (Commander)
02.08.1949-17.10.1949 Dobson, C. J. (Commander)
17.10.1949-20.01.1950 Ellingson, A. M. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-20.01.1950 Martin PBM-5E Mariner
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-44-1948-1950-t210415#593975Verze : 1
MOD