Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 40 [1951- ]

Patrol Squadron 40 "Fighting Marlins" / VP-40

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 40
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1951
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
20.01.1951-01.08.1959 Letecké křídlo floty 14
01.08.1959-15.11.1963 Letecké křídlo floty 1
15.11.1963-15.11.1967 Letecké křídlo floty 14
15.11.1967-01.01.1968 Letecké křídlo floty 10
01.01.1968-01.01.1969 Letecké křídlo floty 8
01.01.1969-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 ComPatWingsPac
01.06.1981-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
20.01.1951-01.08.1959 Coronado, NAS San Diego
01.08.1959-15.11.1963 Cavite, NS Sangley Point
15.11.1963-15.11.1967 Coronado, NAS North Island
15.11.1967-DD.MM.1993 Sunnyvale, NAS Moffett Field
DD.MM.1993-DD.MM.RRRR Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
DD.MM.1951-DD.01.1952 Utgoff, V. V. (Commander)
DD.01.1952-DD.12.1952 Whitener, Miles S. (Commander)
DD.12.1952-DD.07.1954 Kellam, Joseph M. (Commander)
DD.07.1954-DD.10.1955 Sharpe, Winton C. (Commander)
DD.10.1955-DD.12.1956 Coy, Donald C. (Commander)
DD.12.1956-23.07.1958 Clinton, Jack W. (Commander)
23.07.1958-02.07.1959 Curtis, C. B. Jr. (Commander)
02.07.1959-30.07.1960 Cockroft, I. G. (Commander)
30.07.1960-DD.MM.1961 Meyers, E. W. (Commander)
DD.MM.1961-20.06.1962 Laney, J. S. (Commander)
20.06.1962-03.08.1962 Vegelahn, N. P. (Commander)
03.08.1962-14.09.1962 Cooley, H. K. Jr. / acting (Commander)
14.09.1962-23.08.1963 Johnson, J. R. (Commander)
23.08.1963-26.06.1964 Cooley, H. K. Jr. (Commander)
26.06.1964-15.06.1965 Schneider, Frank J. (Commander)
15.06.1965-10.06.1966 Hinden, Harry J. (Commander)
10.06.1966-10.06.1967 Longino, Hugh E. (Commander)
10.06.1967-28.06.1968 Smolinsky, J. P. Jr. (Commander)
28.06.1968-08.05.1969 Surovik, George A. (Commander)
08.05.1969-26.03.1970 Murphy, G. F. Jr. (Commander)
26.03.1970-16.03.1971 Newsome, J. W. (Commander)
16.03.1971-23.02.1972 Weir, J. T. (Commander)
23.02.1972-28.02.1973 Narmi, R. E. (Commander)
28.02.1973-15.01.1974 Osborn, Oakley E. (Commander)
15.01.1974-31.01.1975 Farrar, B. C. (Commander)
31.01.1975-20.01.1976 McVadon, Eric A. (Commander)
20.01.1976-14.01.1977 Haag, Ernest V. (Commander)
14.01.1977-20.01.1978 Leshko, Thomas J. (Commander)
20.01.1978-DD.01.1979 Gavlak, Michael W. (Commander)
DD.01.1979-11.01.1980 Hadley, A. W. (Commander)
11.01.1980-06.02.1981 Branch, A. D. (Commander)
06.02.1981-23.02.1982 Axtman, D. S. (Commander)
23.02.1982-18.02.1983 Wilson, E. S. (Commander)
18.02.1983-04.05.1984 Dye, G. W. (Commander)
04.05.1984-18.07.1985 Ross, A. L. (Commander)
18.07.1985-20.10.1986 Munsterman, James I. (Commander)
20.10.1986-02.10.1987 Prescott, Jesse A. III (Commander)
02.10.1987-15.07.1988 Hahn, Keith D. (Commander)
15.07.1988-DD.MM.1989 Getzfred, Lawrence D. (Commander)
DD.MM.1989-DD.06.1990 Yeats, Raymond R. (Commander)
DD.06.1990-10.05.1991 Hill, George C. (Commander)
10.05.1991-29.05.1992 Shegrud, Steven K. (Commander)
29.05.1992-DD.MM.1993 Norgart, Timothy S. (Commander)
DD.MM.1993-06.05.1994 Gibson, James W. (Commander)
06.05.1994-DD.MM.1995 Toscano, James P. (Commander)
DD.MM.1995-29.02.1996 Scola, James D. (Commander)
29.02.1996-27.02.1997 Dunkin, William M. (Commander)
27.02.1997-DD.MM.RRRR Easterling, Crawford A. III (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1951-DD.MM.RRRR Martin PBM-5 Mariner
DD.05.1951-DD.MM.RRRR Martin PBM-5S Mariner
DD.04.1953-DD.MM.RRRR Martin P5M-1 Marlin
DD.MM.1957-DD.MM.RRRR Martin P5M-2 Marlin
DD.10.1960-DD.MM.RRRR SP-5B
DD.11.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.12.1970-DD.MM.RRRR P-3B DIFAR
DD.09.1974-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.07.1985-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
DD.MM.1992-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UII.5 Orion
DD.MM.1993-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C UIII Orion
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-40-1951-t210339#593815Verze : 1
MOD