Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 74 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 74 / VPB-74

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 74
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 74
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 74
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 74
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-28.01.1945 Letecké křídlo floty 5
28.01.1945-04.04.1945 Letecké křídlo floty 3
04.04.1945-15.09.1945 Letecké křídlo floty 9
15.09.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 3
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-24.01.1945 Elizabeth City, NAS Elizabeth City
24.01.1945-01.02.1945 Coco Solo, NAS Coco Solo /
01.02.1945-04.04.1945 ?, NAF Seymour Island
04.04.1945-15.09.1945 Virginia Beach, NAS Norfolk
15.09.1945-15.05.1946 Coco Solo, NAS Coco Solo /

Velitel:
Commander:
01.10.1944-16.08.1945 Brown, F. W. (Lieutenant Commander)
16.08.1945-15.05.1946 Lafferty, J. C. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR PBM-3S
DD.04.1945-15.05.1946 PBM-5E
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-74-1944-1946-t210336#593792Verze : 1
MOD