Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 40 [1948-1950]

Patrol Squadron 40 / VP-40

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 40
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 40
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (hydroplánů) 10
Datum zániku:
Disbanded:
25.01.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-25.01.1950 Letecké křídlo floty 3
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-09.01.1950 Coco Solo, NAS Coco Solo /
09.01.1950-25.01.1950 Virginia Beach, NAS Norfolk

Velitel:
Commander:
01.09.1948-05.10.1949 McCabe, T. R. L. (Commander)
05.10.1949-25.01.1950 Harrington, W. D. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-25.01.1950 PBM-5E
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-40-1948-1950-t210334#593789Verze : 1
MOD