Main Menu
User Menu

Smíšená peruť 61 [1949-1956]

Composite Squadron 61 / VC-61

     
Název:
Name:
Smíšená peruť 61
Originální název:
Original Name:
Composite Squadron 61
Datum vzniku:
Raised/Formed:
20.01.1949
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
02.07.1956
Nástupce:
Successor:
Lehká fotografická peruť 61
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1952-04.02.1953 Palubní letecká skupina 102
04.02.1953-18.05.1953 Palubní letecká skupina 12
14.09.1953-22.04.1954 Palubní letecká skupina 19
02.03.1955-21.09.1955 Palubní letecká skupina 19
11.02.1956-13.06.1956 Palubní letecká skupina 9
Dislokace:
Deployed:
15.09.1952-18.05.1953 -, USS Oriskany (CV-34)
14.09.1953-22.04.1954 -, USS Oriskany (CV-34)
02.03.1955-21.09.1955 -, USS Oriskany (CV-34)
11.02.1956-13.06.1956 -, USS Oriskany (CV-34)

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR ?, ? ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR McDonnell F2H-2P Banshee
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8P Cougar
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
www.wings-aviation.ch
URL : https://www.valka.cz/Smisena-perut-61-1949-1956-t210314#593757Verze : 5
MOD