Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 71 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 71 "Black Cats" / VPB-71

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 71
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 71
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 71
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 71
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-10.11.1944 Letecké křídlo floty 2
10.11.1944-DD.01.1946 Letecké křídlo floty 17
DD.01.1946-DD.05.1946 Letecké křídlo floty 10
Dislokace:
Deployed:
01.10.1941-DD.05.1946 Kaneohe, NAS Kaneohe

Velitel:
Commander:
01.10.1941-28.03.1946 Gillette, Norman C. Jr. (Lieutenant Commander)
28.03.1946-13.05.1946 Henderson, J. W. (Lieutenant Commander)
13.05.1946-15.05.1946 Strum, C. G. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5 Catalina
DD.01.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.01.1946-15.05.1946 Consolidated PBY-6A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-71-1944-1946-t210280#593705Verze : 1
MOD