Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 62 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 62 / VPB-62

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 62
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 62
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 62
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 62
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-12.10.1944 Letecké křídlo floty 4
12.10.1944-15.07.1945 Letecké křídlo floty 6
15.07.1945-DD.10.1945 Letecké křídlo floty 4
DD.10.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-12.10.1944 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
12.10.1944-01.12.1944 Seattle, NAS Seattle
01.12.1944-01.01.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
01.01.1945-01.07.1945 ?, NAS Oak Harbor
01.07.1945-15.05.1946 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-01.12.1944 Moore, F. R. (Lieutenant Commander)
01.12.1944-03.10.1945 Smith, George R. (Lieutenant Commander)
03.10.1945-15.05.1946 Withrow, W. H. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PBY-5A Catalina
DD.01.1946-15.05.1946 Consolidated PBY-6A Catalina
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-62-1944-1946-t210255#593678Verze : 1
MOD