Main Menu
User Menu
     
Příjmení:
Surname:
Zekucia
Jméno:
Given Name:
Jozef
Jméno v originále:
Original Name:
Jozef Zekucia
Fotografie či obrázek:
Photograph or Picture:
Hodnost:
Rank:
plukovník
Akademický či vědecký titul:
Academic or Scientific Title:
Ing.
Šlechtický titul:
Hereditary Title:
-
Datum, místo narození:
Date and Place of Birth:
DD.MM.RRRR Spišská Nová Ves
Datum, místo úmrtí:
Date and Place of Decease:
DD.MM.RRRR
Nejvýznamnější funkce:
(maximálně tři)
Most Important Appointments:
(up to three)
veliteľ slovenského kontingentu v operácii KFOR (2010)
veliteľ Práporu logistickej podpory 2. mechanizovanej brigády (2010-2013)
veliteľ Styčného integračného tímu NATO pre Slovensko (2015-2018)
Jiné významné skutečnosti:
(maximálně tři)
Other Notable Facts:
(up to three)
-
Související články:
Related Articles:

Zdroje:
Sources:
https://www.mod.gov.sk/velitel-nfiu/
https://sk-sk.facebook.com/jozef.zekucia
URL : https://www.valka.cz/Zekucia-Jozef-t210180#593524Verze : 2
MOD
     
Příjmení:
Surname:
Zekucia
Jméno:
Given Name:
Jozef
Jméno v originále:
Original Name:
Jozef Zekucia
Všeobecné vzdělání:
General Education:
DD.MM.1985-DD.MM.1989 Stredná priemyselná škola geologická a banícka, Spišská Nová Ves
Vojenské vzdělání:
Military Education:
DD.MM.1989-DD.MM.1993 Vysoká vojenská škola Pozemního vojska
Důstojnické hodnosti:
Officer Ranks:
DD.MM.RRRR poručík
DD.MM.RRRR nadporučík
DD.MM.RRRR kapitán
DD.MM.RRRR major
DD.MM.RRRR podplukovník
DD.MM.RRRR plukovník
21.02.2018 záloha
Průběh vojenské služby:
Military Career:
Automaticky vyplněné položky:
17.11.2010-18.03.2013 Velitel : Prapor logistické podpory
04.04.2014-01.08.2014 Velitel : Prapor logistické podpory
01.09.2016-21.02.2018 Velitel : Styčný integrační tým NATO pro Slovensko

Ručně vyplněné položky:
DD.08.1993-DD.12.1994 14. průzkumný prapor
DD.01.1995-DD.12.1999 2. armádní zbor
DD.01.2000-DD.12.2003 1. mechanizovaná brigáda
DD.01.2003-DD.05.2005 dôstojník J4, Generálny štáb OS SR
DD.MM.2005-DD.MM.2008 štábny dôstojník logistiky G4, komponent Heidelberg Spojeneckého veliteľstva NATO
DD.08.2007-DD.01.2008 nasadený v operácii ISAF
DD.MM.2008-DD.MM.2010 vedúci starší dôstojník J4, GŠ OS SR
DD.03.2010-DD.11.2010 veliteľ slovenského kontingentu v operácii KFOR
DD.11.2010-DD.03.2013 veliteľ Práporu logistickej podpory 2. mechanizovanej brigády
DD.03.2013-DD.03.2014 styčný dôstojník pre turecké sily veliteľstva UNFICYP
DD.08.2014-31.08.2015 zástupca náčelníka Odboru logistiky, GŠ OS SR
01.09.2015-21.02.2018 veliteľ Styčného integračného tímu NATO pre Slovensko
Vyznamenání:
Awards:

DD.MM.RRRR

Medaile "Za službu v mírových pozorovatelských misích" - 1. stupeň
Medal "For service in peace observation missions" - 1st Class
Za službu v mierových pozorovateľských misiách - 1 stupeň
-

DD.MM.RRRR

Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" III. stupně
Medal "For loyalty to the Armed Forces of the Slovak Republic" 3rd Class
Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" III. stupňa
-

DD.MM.RRRR

Medaile "Za věrnost Ozbrojeným silám Slovenské republiky" II. stupně
Medal "For loyalty to the Armed Forces of the Slovak Republic" 2nd Class
Medaila "Za vernosť Ozbrojeným silám Slovenskej republiky" II. stupňa
-

DD.MM.RRRR

Medaile Ministra Obrany za službu v zahraničí - za misi KFOR, bronzová
Medal of Minister of Defence For Service Abroad - for KFOR Mission, bronze
-

OSN / UNO DD.MM.RRRR

Cyperská medajle OSN
United Nations Service Medal for Cyprus
United Nations Service Medal for Cyprus (UNFICYP)
-

MM.DD.RRRR

Odznak "Vojnový veterán"
Badge "Military Veteran"
-

Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://www.mod.gov.sk/velitel-nfiu/
https://sk.linkedin.com/in/jozef-zekucia-78294143
URL : https://www.valka.cz/Zekucia-Jozef-t210180#593525Verze : 3
MOD