Main Menu
User Menu

Štáb 2. divise [1938-1938]

Staff of the 2nd Division

     
Název:
Name:
Štáb 2. divise
Originální název:
Original Name:
Štáb 2. divise
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 114 - Mobilisovaný útvar 114-B-2
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství 2. divise
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-06.10.1938 Doubravka, Dělnický dům /
06.10.1938-13.10.1938 Zdice, ? /
13.10.1938-15.10.1938 Plzeň, Budova divisního velitelství /
Přednosta / náčelník:
Chief:
27.09.1938-15.10.1938 Uher, Josef (podplukovník generálního štábu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-15.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu 2. divise
27.09.1938-15.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu 2. divise
27.09.1938-15.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu 2. divise
27.09.1938-15.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu 2. divise

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno MÁCHA 2 (27.09.1938-15.10.1938)
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Mácha"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Stab-2-divise-1938-1938-t210080#593334Verze : 5
MOD