Main Menu
User Menu

46. samostatná bitevní letka vzdušných sil Černomořské floty [RRRR-1941]

46th Detached Assault Aviation Squadron of the Blacksee Fleet Air Force

46. samostatná bitevná letka vzdušných síl Čiernomorskej floty

46-я отдельная штурмовая авиационная эскадрилья ВВС ЧФ (46 ошаэ ЧФ)

     
Název:
Name:
46. samostatná bitevní letka vzdušných sil Černomořského flotu
Originální název:
Original Name:
46-я отдельная штурмовая авиационная эскадрилья Военно Воздушных Сил Черноморского флота
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.MM.RRRR
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
29.10.1941
Nástupce:
Successor:
18. bitevný letecký pluk vzdušných síl Čiernomorskej floty
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-15.08.1941 Kravčenko, Michail Mojsejevič (Major / Mайор)
15.08.1941-19.08.1941 Ozolin, Karl Karlovič (Major / Mайор)
DD.08.1941-DD.10.1941 Davydov, Georgij Petrovič (Kapitan / Kапитан)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR Neman R-10
DD.08.1941-DD.MM.RRRR Iljušin Il-2
Poznámka:
Note:
- v bojujúcej armáde od 13.08.1941 do 11.10.1941
Zdroje:
Sources:
Zoznam č. 18 orgánov velenia, jednotiek, lodí, útvarov a úradov Čiernomorskej flotily a Azovskej vojenskej flotily, ktoré boli súčasťou Bojujúcej armády počas Veľkej vlasteneckej vojny v r. 1941-1945 (Перечень No.18 органов управления, соединений, кораблей, частей и учреждений Черноморского флота и Азовской военной флотилии, входивших в состав Действующей армии в период Великой Отечественной войны 1941-1945 гг., Приложение к директиве Генерального штаба от 2 апреля 1960 г. № 170183).
https://allaces.ru/sssr/struct/e/shae46.php
URL : https://www.valka.cz/46-samostatna-bitevni-letka-vzdusnych-sil-Cernomorske-floty-RRRR-1941-t209339#591582Verze : 3
MOD