Main Menu
User Menu

Štáb VI. sboru [1938-1938]

Staff of the 6th Corps

     
Název:
Name:
Štáb VI. sboru
Originální název:
Original Name:
Štáb VI. sboru
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 111 - Mobilisovaný útvar 111-B-3
Datum zániku:
Disbanded:
DD.11.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
27.09.1938-DD.11.1938 Velitelství VI. sboru
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-28.09.1938 Košice, Budova zemského velitelství /
28.09.1938-10.10.1938 Soběslav, ? /
10.10.1938-11.10.1938 Košice, Budova zemského velitelství /
Přednosta / náčelník:
Chief:
27.09.1938-DD.11.1938 Heřman, Jan (plukovník generálního štábu), náčelník štábu
27.09.1938-DD.11.1938 Preidel, Robert (plukovník generálního štábu), podnáčelník štábu
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-DD.11.1938 1. oddělení /organisační/ štábu VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 3. oddělení /operační/ štábu VI. sboru
27.09.1938-DD.11.1938 4. oddělení /materiální/ štábu VI. sboru
27.09.1938-15.11.1938 Letecká skupina štábu VI. sboru

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno RÁZUS 2
krycí jméno RÁZUS 3
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Rázus"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Stab-VI-sboru-1938-1938-t208821#590561Verze : 5
MOD