Main Menu
User Menu

15. rota pěšího pluku 6 [1937-1938]

15th Company of the 6th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
15. rota pěšího pluku 6
Originální název:
Original Name:
15. rota pěšího pluku 6
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1937
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
Mobilisační těleso 206
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1937-24.09.1938 IV. prapor pěšího pluku 6
Dislokace:
Deployed:
01.10.1937-16.09.1937 Olomouc, Stará budova okresního úřadu /
16.09.1938-24.09.1938 Přáslavice, Vojenský tábor /

Velitel:
Commander:
01.10.1937-24.09.1938 Krobot, Karel (štábní kapitán pěchoty)
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství vojskových těles, Pěší pluk 6
Fidler, J. - Sluka, V.: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938. Praha 2006.
URL : https://www.valka.cz/15-rota-pesiho-pluku-6-1937-1938-t208344#589601Verze : 2
MOD