Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 122 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 122 / VPB-122

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 122
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 122
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 72
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 122
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-15.03.1945 Letecké křídlo floty 14
15.03.1945-01.06.1945 Letecké křídlo floty 8
01.06.1945-05.08.1945 Letecké křídlo floty 6
05.08.1945-DD.MM.RRRR Letecké křídlo floty 4
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.03.1945 ?, NAAS Brown Field (California)
15.03.1945-01.06.1945 ?, NAAS Crows Landing
01.06.1945-15.05.1946 Whidbey Island, NAS Whidbey Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-25.03.1946 Burgess, A. L. (Lieutenant Commander)
25.03.1946-15.05.1946 Jensen, L. R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR PB4Y-2
DD.06.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-2 Privateer
DD.06.1945-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-122-1944-1946-t207968#588807Verze : 1
MOD