Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 23 [1948-1995]

Patrol Squadron 23 "Seahawks" / VP-23

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 23
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 23
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Těžká hlídková peruť (pozemních letounů) 3
Datum zániku:
Disbanded:
28.02.1995
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-01.01.1949 Letecké křídlo floty 5
01.01.1949-09.05.1952 Letecké křídlo floty 11
09.05.1952-01.07.1971 Letecké křídlo floty 3
01.07.1971-30.06.1973 Letecké křídlo floty 5
30.06.1973-28.02.1995 Hlídkové křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-01.01.1949 Lexington Park, NAS Patuxent River
01.01.1949-09.05.1952 ?, NAS Miami
09.05.1952-28.02.1995 Brunswick, NAS Brunswick

Velitel:
Commander:
01.09.1948-19.10.1948 Janeshek, W. (Lieutenant Commander)
19.10.1948-15.11.1949 Knowles, R. D. (Commander)
15.11.1949-24.03.1951 Tamny, L. D. (Commander)
24.03.1951-12.04.1952 Meyer, W. R. (Commander)
12.04.1952-08.10.1953 Blandin, V. A. (Commander)
08.10.1953-29.10.1954 Hop, H. N. (Commander)
29.10.1954-01.09.1956 Rogers, E. B. (Commander)
01.09.1956-27.11.1957 Cocowitch, H. M. (Commander)
27.11.1957-07.11.1958 Reck, Floyd F. (Commander)
07.11.1958-09.12.1959 Fifield, J. G. (Commander)
09.12.1959-19.12.1960 Brown, T. H. (Commander)
19.12.1960-01.12.1961 Collins, W. V. (Commander)
01.12.1961-05.12.1962 Willyard, H. A. (Commander)
05.12.1962-05.11.1963 Watson, Fred C. (Commander)
05.11.1963-15.12.1964 Karr, Kenneth R. (Commander)
15.12.1964-15.11.1965 Wyman, Charles L. (Commander)
15.11.1965-23.09.1966 Wentworth, T. F. (Commander)
23.09.1966-23.10.1967 Lockwood, Harold R. (Commander)
23.10.1967-27.11.1968 Bowling, William H. (Commander)
27.11.1968-11.12.1969 Smith, H. T. (Commander)
11.12.1969-17.11.1970 Christensen, Raymond L. (Commander)
17.11.1970-29.10.1971 Campbell, Robert J. (Commander)
29.10.1971-30.11.1972 Gilchrist, C. G. (Commander)
30.11.1972-28.09.1973 Westlake, W. R. (Commander)
28.09.1973-27.11.1974 Green, Richard F. (Commander)
27.11.1974-12.11.1975 Sheehan, J. E. (Commander)
12.11.1975-16.11.1976 Allender, George R. (Commander)
16.11.1976-18.11.1977 Catalano, Peter R. (Commander)
18.11.1977-20.10.1978 Medara, Don W. (Commander)
20.10.1978-08.11.1979 Davis, Henry H. Jr. (Commander)
08.11.1979-14.10.1980 Baxter, Peter C. (Commander)
14.10.1980-04.11.1981 Naro, Edward L. (Commander)
04.11.1981-08.10.1982 Korbet, Michael T. (Commander)
08.10.1982-09.12.1983 Tickle, Harold J. (Commander)
09.12.1983-03.04.1985 Moore, Gregory R. (Commander)
03.04.1985-28.07.1986 Kelly Gray, R. (Commander)
28.07.1986-16.09.1987 Riley, Benjamin P. III (Commander)
16.09.1987-09.09.1988 Griffin, Paul M. (Commander)
09.09.1988-22.09.1989 Boniface, William S. (Commander)
22.09.1989-05.10.1990 Word, Frank B. (Commander)
05.10.1990-DD.10.1991 Crane, Larry W. (Commander)
DD.10.1991-06.11.1992 Campbell, James L. (Commander)
06.11.1992-19.11.1993 Weaver, Keith T. (Commander)
19.11.1993-28.02.1995 Schuller, Ronald C. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR PB4Y-2M
DD.11.1949-DD.MM.RRRR PB4Y-2S
DD.05.1952-DD.MM.RRRR P4Y-2S
DD.10.1953-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
DD.04.1955-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune
DD.MM.1959-DD.MM.RRRR P2V-7S / SP-2H
DD.11.1969-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.03.1971-DD.MM.RRRR P-3B DIFAR
DD.10.1978-DD.MM.RRRR P-3C UII
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-23-1948-1995-t207647#588153Verze : 1
MOD





Linked from : https://www.valka.cz/topic/postview/585347
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-23-1948-1995-t207647#585348Verze : 0
MOD