Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 111 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 111 / VPB-111

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 111
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 111
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 111
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 111
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-05.10.1944 Letecké křídlo floty 14
05.10.1944-01.12.1944 Letecké křídlo floty 2
01.12.1944-15.01.1945 Letecké křídlo floty 1
15.01.1945-28.10.1945 Letecké křídlo floty 17
28.10.1945-24.11.1945 Letecké křídlo floty 2
24.11.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 5
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-05.10.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point
05.10.1944-01.12.1944 Kaneohe, NAS Kaneohe
01.12.1944-15.01.1945 SAn Jose, NAB Tinian
15.01.1945-01.02.1945 Daruba, NAB Morotai /
01.02.1945-11.04.1945 San Jose, NAB Tacloban /
11.04.1945-24.11.1945 ?, AAF Palawan
24.11.1945-15.05.1946 New York, NAS New York

Velitel:
Commander:
01.10.1944-19.04.1945 Barry, J. V. (Lieutenant Commander)
19.04.1945-10.10.1945 Egbert, Gordon R. (Lieutenant Commander)
10.10.1945-15.05.1946 Hall, J. L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Consolidated PB4Y-1 Liberator
DD.05.1945-15.05.1946 Consolidated PB4Y-2 Privateer
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-111-1944-1946-t207628#588098Verze : 1
MOD