Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 111 [1943-1944]

Bombing Squadron 111 / VB-111

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 111
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 111
Datum vzniku:
Raised/Formed:
30.07.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 111
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.08.1943-01.10.1943 Letecké křídlo floty 5
01.10.1943-04.11.1943 Letecké křídlo floty 7
04.11.1943-02.03.1944 Letecké křídlo floty 15
02.03.1944-23.07.1944 Letecké křídlo floty 7
23.07.1944-22.08.1944 Letecké křídlo floty 5
22.08.1944-01.10.1944 Letecké křídlo floty 14
Dislokace:
Deployed:
30.07.1943-01.08.1943 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.08.1943-04.11.1943 Virginia Beach, NAAS Oceana
04.11.1943-23.07.1944 Kenitra, NAF Port Lyautey /
23.07.1944-01.10.1944 North Kingstown, NAS Quonset Point

Velitel:
Commander:
01.08.1943-20.01.1944 Tuttle, M. H. (Lieutenant Commander)
20.01.1944-01.10.1944 Barry, J. V. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.08.1943-01.10.1944 Consolidated PB4Y-1 Liberator
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-111-1943-1944-t207627#588097Verze : 1
MOD