Main Menu
User Menu

I. prapor hraničářského pluku 4, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 1st Battalion of the 4th Border Regiment

     
Název:
Name:
I. prapor hraničářského pluku 4, velitelství
Originální název:
Original Name:
I. prapor hraničářského pluku 4, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 272 - Mobilisovaný útvar 272-A-7
Datum zániku:
Disbanded:
30.11.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.09.1938-30.11.1938 Hraničářský prapor 4, velitelství
Dislokace:
Deployed:
24.09.1938-08.10.1938 Koblov, Hraničářské kasárny /
08.10.1938-30.11.1938 Hrušov, ? /

Velitel:
Commander:
24.09.1938-30.11.1938 Krejčík, Václav (major pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
krycí jméno BERNARD (24.09.1938-08.10.1938)
Zdroje:
Sources:
Rucki, M.: Opevnění IV. sboru. Č. 2. Bohumín 2009.
URL : https://www.valka.cz/I-prapor-hranicarskeho-pluku-4-velitelstvi-1938-1938-t207506#587841Verze : 2
MOD