Main Menu
User Menu

Štáb II. armády [1938-1938]

Staff of the 2nd Army

     
Název:
Name:
Štáb II. armády
Originální název:
Original Name:
Štáb II. armády
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 103 - Mobilisovaný útvar 103-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
22.10.1938
Nástupce:
Successor:
Štáb zemského vojenského velitelství v Brně
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
27.09.1938-22.10.1938 Velitelství II. armády
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-08.10.1938 Olomouc, Budova sborového velitelství /
08.10.1938-20.10.1938 Vyškov, ? /
20.10.1938-22.10.1938 Brno, Budova zemského velitelství /
Přednosta / náčelník:
Chief:
27.09.1938-22.10.1938 Vejmelka, František (plukovník generálního štábu), náčelník štábu
27.09.1938-22.10.1938 Pražák, Karel (plukovník generálního štábu), podnáčelník štábu
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
27.09.1938-22.10.1938 1. oddělení /organisační/ štábu II. armády
27.09.1938-22.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/ štábu II. armády
27.09.1938-22.10.1938 3. oddělení /operační/ štábu II. armády
27.09.1938-22.10.1938 4. oddělení /materiální/ štábu II. armády
27.09.1938-22.10.1938 Pomocná kancelář štábu II. armády

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
krycí jméno JIRÁSEK 2
krycí jméno JIRÁSEK 3
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů branné pohotovosti státu 1938, Velitelství "Jirásek"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Stab-II-armady-1938-1938-t207000#586745Verze : 5
MOD