Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 19 [1953-1991]

Patrol Squadron 19 "Big Red" / VP-19

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 19
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 19
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 871
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-DD.06.1953 Letecké křídlo floty 4
DD.06.1953-29.06.1963 COMFAIRALAMEDA
29.06.1963-30.06.1973 Letecké křídlo floty 10
30.06.1973-01.06.1981 COMPATWINGSPAC
01.06.1981-31.08.1991 Hlídkové křídlo 10
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-01.09.1963 Alameda, NAS Alameda
01.09.1963-31.08.1991 Sunnyvale, NAS Moffett Field

Velitel:
Commander:
04.02.1952-01.09.1953 Merritt, J. F. Jr. (Commander)
01.09.1953-25.11.1954 Wayne, John B. (Commander)
25.11.1954-DD.MM.1956 Cuccias, Francis P. (Commander)
DD.MM.1956-27.11.1957 Starkey, Robert C. (Commander)
27.11.1957-21.11.1958 Mix, Arthur E. (Commander)
21.11.1958-30.12.1959 Wood, Edward E. (Commander)
30.12.1959-15.12.1960 Smith, B. B. (Commander)
15.12.1960-DD.12.1961 Cooper, P. C. (Commander)
DD.12.1961-28.12.1962 Anglemyer, R. E. (Commander)
28.12.1962-DD.12.1963 Burrell, Robert E. (Commander)
DD.12.1963-09.12.1964 Gless, Richard D. (Commander)
09.12.1964-24.11.1965 Howard, Donnelly (Commander)
24.11.1965-09.11.1966 Lesperance, Albert P. (Commander)
09.11.1966-22.11.1967 Page, George L. (Commander)
22.11.1967-22.11.1968 Barker, Franklin H. (Commander)
22.11.1968-03.12.1969 Cooke, Robert A. (Commander)
03.12.1969-30.10.1970 Yeager, Donald R. (Commander)
30.10.1970-22.07.1971 Crandall, Alan W. (Commander)
22.07.1971-11.07.1972 Taylor, Harold A. (Commander)
11.07.1972-20.07.1973 Plowman, Herschel L. (Commander)
20.07.1973-19.07.1974 Rabuck, Leo V. (Commander)
19.07.1974-11.07.1975 Leban, Carl (Commander)
11.07.1975-11.06.1976 Frederick, Keith J. (Commander)
11.06.1976-30.06.1977 Schroeder, Gerald R. (Commander)
30.06.1977-30.06.1978 Jampoler, Andrew C. (Commander)
30.06.1978-07.06.1979 Lord, Norman C. (Commander)
07.06.1979-28.05.1980 Moessner, Paul C. (Commander)
28.05.1980-12.06.1981 McDaniel, Howard R. (Commander)
12.06.1981-18.06.1982 Brockley, John P. (Commander)
18.06.1982-02.09.1983 Humphrey, James S. III (Commander)
02.09.1983-08.12.1984 Hefkin, Donald C. (Commander)
08.12.1984-31.03.1986 Thompson, Jerry A. (Commander)
31.03.1986-27.03.1987 O’Donnell, James R. (Commander)
27.03.1987-DD.07.1988 Crosby, Richard A. (Commander)
DD.07.1988-14.07.1989 Kern, Dennis J. (Commander)
14.07.1989-29.06.1990 Einsidler, Barry D. (Commander)
29.06.1990-31.08.1991 Brooks, Richard E. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
04.02.1953-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
04.02.1953-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.07.1953-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
DD.08.1955-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune
DD.07.1963-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.06.1967-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.07.1975-DD.MM.RRRR P-3C UI
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-19-1953-1991-t206789#586240Verze : 1
MOD