Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 861 [1950-1953]

Patrol Squadron 861 / VP-861

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 861
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 861
Datum vzniku:
Raised/Formed:
DD.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť 64
Datum zániku:
Disbanded:
04.02.1953
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 18
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
DD.02.1950-04.02.1953 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
DD.02.1950-01.09.1950 Virginia Beach, NAS Norfolk
01.09.1950-04.02.1953 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
DD.MM.1950-15.05.1950 ?, ? ( )
15.05.1950-04.05.1951 Wilson, George H. (Lieutenant Commander)
04.05.1951-06.06.1952 Rodgers, Edward A. (Commander)
06.06.1952-04.02.1953 Bonvillian, W. D. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1950-DD.MM.RRRR Lockheed PV-2 Harpoon
DD.09.1950-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
DD.09.1950-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-861-1950-1953-t206779#586213Verze : 1
MOD