Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 18 [1953-1968]

Patrol Squadron 18 "Flying Phantoms" / VP-18

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 18
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 18
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.02.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Hlídková peruť 861
Datum zániku:
Disbanded:
10.10.1968
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.02.1953-10.10.1968 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
04.02.1953-01.11.1964 Jacksonville, NAS Jacksonville
01.11.1964-DD.MM.RRRR Aguadilla, NAS Roosevelt Roads

Velitel:
Commander:
04.02.1953-DD.09.1953 Bonvillian, W. D. (Commander)
DD.09.1953-DD.10.1954 Roth, W. H. (Commander)
DD.10.1954-DD.01.1956 Sraker, J. T. (Commander)
DD.01.1956-DD.05.1957 Cooper, J. A. (Commander)
DD.05.1957-24.04.1958 Gillock, Robert H. (Commander)
24.04.1958-DD.05.1959 Zane, Curtis J. (Commander)
DD.05.1959-31.05.1960 McGhee, J. H. (Commander)
31.05.1960-01.05.1961 Sampson, R. A. (Commander)
01.05.1961-DD.01.1962 Honour, W. W. (Commander)
DD.01.1962-DD.01.1963 Lyons, R. F. (Commander)
DD.01.1963-DD.01.1964 Anderson, V. F. (Commander)
DD.01.1964-DD.12.1964 K. Mansfield, S. (Commander)
DD.12.1964-01.12.1965 Carneghi, A. J. (Commander)
01.12.1965-01.11.1966 Deffenbaugh, R. M. (Commander)
01.11.1966-24.10.1967 Zicht, A. L. (Commander)
24.10.1967-10.10.1968 Wagner, R. H. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.09.1950-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
DD.09.1950-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.03.1954-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
DD.03.1955-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-7 Neptune / SP-2H
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-18-1953-1968-t206778#586212Verze : 1
MOD