Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 8 [1948- ]

Patrol Squadron 8 "The Tigers" / VP-8

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 8
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 8
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (pozemních letounů) 8
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-DD.03.1958 Letecké křídlo floty 5
DD.03.1958-DD.07.1961 Letecké křídlo floty 3
DD.07.1961-01.07.1973 Letecké křídlo floty 5
01.07.1973-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-DD.09.1948 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.09.1948-DD.04.1958 North Kingstown, NAS Quonset Point
DD.04.1958-DD.07.1959 ?, NAS Chincoteague (VA)
DD.07.1959-DD.07.1961 Virginia Beach, NAS Norfolk
DD.07.1961-DD.07.1971 Lexington Park, NAS Patuxent River
DD.07.1971-DD.MM.RRRR Brunswick, NAS Brunswick

Velitel:
Commander:
01.09.1948-DD.12.1948 Ford, W. R. (Lieutenant Commander)
DD.12.1948-05.07.1949 Hartman, P. E. (Commander)
05.07.1949-25.09.1950 Lloyd, H. F. (Commander)
25.09.1950-30.10.1950 Carmichael, D. C. (Commander)
30.10.1950-15.08.1952 Wehmeyer, W. J. (Commander)
15.08.1952-31.10.1952 Ellison, S. E. (Commander)
31.10.1952-17.06.1954 Bookout, T. H. (Commander)
17.06.1954-01.12.1955 Burnett, L. R. (Commander)
01.12.1955-18.04.1957 Doyle, T. G. (Commander)
18.04.1957-21.07.1958 Thomas, W. E. (Commander)
21.07.1958-10.07.1959 Nasworthy, G. F. (Commander)
10.07.1959-13.07.1960 Holsprichter, M. A. (Commander)
13.07.1960-06.07.1961 Hansen, J. B. (Commander)
06.07.1961-29.05.1962 Grieve, J. R. (Commander)
29.05.1962-29.05.1963 Cook, Creighton W. (Commander)
29.05.1963-05.06.1964 Bates, S. S. (Commander)
05.06.1964-09.03.1965 Johnson, D. R. (Commander)
09.03.1965-31.03.1966 Rich, H. G. (Commander)
31.03.1966-28.02.1967 Hoffman, Richard A. (Commander)
28.02.1967-12.03.1968 Knudsen, H. F. (Commander)
12.03.1968-08.04.1969 Todd, Troy E. (Commander)
08.04.1969-09.02.1970 McVay, D. H. (Commander)
09.02.1970-DD.02.1971 Shoemyer, J. W. (Commander)
DD.02.1971-30.03.1972 Wilkinson, E. A. Jr. (Commander)
30.03.1972-30.03.1973 Hanson, Edwin E. (Commander)
30.03.1973-18.03.1974 Debode, Donald G. (Commander)
18.03.1974-01.03.1975 Anderson, Edward E. (Commander)
01.03.1975-26.03.1976 Mowery, R. V. (Commander)
26.03.1976-14.03.1977 Lawrence, Paul L. (Commander)
14.03.1977-01.02.1978 Jackson, William E. (Commander)
01.02.1978-15.03.1979 Riffle, Earl R. (Commander)
15.03.1979-10.07.1980 Hall, Thomas F. (Commander)
10.07.1980-17.07.1981 Thompson, Melvin E. (Commander)
17.07.1981-16.07.1982 Norwood, Richard L. (Commander)
16.07.1982-15.07.1983 Nesbit, Thomas B. (Commander)
15.07.1983-21.09.1984 Figueras, Raymond J. (Commander)
21.09.1984-24.01.1986 Gabriel, Charles A. (Commander)
24.01.1986-20.02.1987 Foshay, Wayne E. (Commander)
20.02.1987-01.03.1988 Thies, Denzil D. (Commander)
01.03.1988-07.04.1989 Littleton III, Joseph S. (Commander)
07.04.1989-25.05.1990 Scott, Robert J. (Commander)
25.05.1990-27.06.1991 Crawford, Bruce W. (Commander)
27.06.1991-DD.MM.1992 Dawson, Hugh C. (Commander)
DD.MM.1992-DD.MM.1993 Wellock, Stephen M. (Commander)
DD.MM.1993-24.06.1994 High, Richard D. (Commander)
24.06.1994-21.04.1995 Cepak, Timothy J. (Commander)
21.04.1995-19.04.1996 Fogg, Glenn A. (Commander)
19.04.1996-11.04.1997 Fralen, Michael (Commander)
11.04.1997-03.04.1998 Harrison, William Jr. (Commander)
03.04.1998-DD.MM.RRRR Para, Raymond (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-2 Neptune
DD.01.1949-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.07.1955-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5F Neptune
DD.08.1962-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.12.1965-DD.MM.RRRR Lockheed P-3B Orion
DD.08.1981-DD.MM.RRRR P-3C UII
DD.09.1985-DD.MM.RRRR P-3C UII.5
DD.06.1994-DD.MM.RRRR P-3C UIIIR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-8-1948-t206501#585542Verze : 1
MOD