Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 146 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 146 / VPB-146

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 146
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 146
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 146
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 146
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-08.06.1944 Letecké křídlo floty 2
08.06.1944-24.06.1944 Letecké křídlo floty 17
24.06.1944-18.02.1945 Task Force 70.2
18.02.1945-15.04.1945 Letecké křídlo floty 2
15.04.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 8
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-15.04.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
15.04.1945-30.07.1945 Sunnyvale, NAS Moffett Field
30.07.1945-15.05.1946 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
01.10.1944-15.05.1945 Robinson, J. P. Jr. (Lieutenant Commander)
15.05.1945-15.05.1946 Schrager, V. L. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.04.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-146-1944-1946-t206431#585390Verze : 1
MOD