Main Menu
User Menu

Pěší rota 1/27 [1946-1950]

1st Infantry Company

     
Název:
Name:
Pěší rota 1/27
Originální název:
Original Name:
Pěší rota 1/27
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.03.1946
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1950
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.03.1946-01.10.1949 Pěší prapor 27
01.10.1949-01.10.1950 Pěší pluk 27 /motorisovaný/
Dislokace:
Deployed:
01.03.1946-01.10.1950 Uherské Hradiště, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR, ( )
Výzbroj:
Armament:
DD.MM.RRRR-DD.MM.RRRR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
ŠTAIGL, Jan – MINAŘÍK, Pavel: Dislokácia a krycie čísla jednotiek, útvarov a zariadení čs. armády a vojsk ministerstva vnútra na Slovensku 1945 – 1992. Bratislava : Vojenský historický ústav, 2014, 495 s., zozn. ISBN 978-80-89523-30-6
URL : https://www.valka.cz/Pesi-rota-1-27-1946-1950-t206404#585330Verze : 0
MOD