Main Menu
User Menu

Hlídková peruť 5 [1948- ]

Patrol Squadron 5 "Mad Foxes" / VP-5

     
Název:
Name:
Hlídková peruť 5
Originální název:
Original Name:
Patrol Squadron 5
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1948
Předchůdce:
Predecessor:
Střední hlídková peruť (pozemních letounů) 5
Datum zániku:
Disbanded:
DD.MM.RRRR
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1948-01.07.1973 Letecké křídlo floty 11
01.07.1973-DD.MM.RRRR Hlídkové křídlo 11
Dislokace:
Deployed:
01.09.1948-DD.12.1949 Aguadilla, NS Roosevelt Roads
DD.12.1949-DD.MM.RRRR Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.09.1948-07.07.1949 Guillory, T. T. (Lieutenant Commander)
07.07.1949-DD.08.1950 Dickhoff, A. H. (Commander)
DD.08.1950-DD.02.1951 Bories, Fred (Commander)
DD.02.1951-DD.01.1952 Warner, Rex W. (Commander)
DD.01.1952-DD.01.1953 Houghton, James C. (Commander)
DD.01.1953-DD.04.1954 Barbee, Albert R. (Commander)
DD.04.1954-DD.08.1955 Matton, William G. Jr. (Commander)
DD.08.1955-DD.08.1956 Coonrod, Edgar E. (Commander)
DD.08.1956-DD.01.1958 Strieter, Robert M. (Commander)
DD.01.1958-DD.01.1959 Crowe, John W. (Commander)
DD.01.1959-DD.01.1960 Cason, Arthur C. (Commander)
DD.01.1960-DD.01.1961 Coonan, John J. (Commander)
DD.01.1961-DD.01.1962 Casey, Thomas H. Jr. (Commander)
DD.01.1962-DD.01.1963 Huber, Robert J. (Commander)
DD.01.1963-DD.01.1964 Smyth, Robert P. (Commander)
DD.01.1964-15.01.1965 Pate, Jack A. (Commander)
15.01.1965-14.01.1966 Kosnik, Joseph T. (Commander)
14.01.1966-20.01.1967 Marsh, Marvin D. (Commander)
20.01.1967-29.12.1967 Josephson, John V. (Commander)
29.12.1967-13.01.1969 Farrell, John R. (Commander)
13.01.1969-16.01.1970 Abelein, Herman C. (Commander)
16.01.1970-15.01.1971 Thomas, Richard T. (Commander)
15.01.1971-14.01.1972 Barker, George D. (Commander)
14.01.1972-DD.01.1973 Hoover, Harry A. (Commander)
DD.01.1973-25.01.1974 Woodlief, Frank I. (Commander)
25.01.1974-23.01.1975 Weir, Richard W. (Commander)
23.01.1975-23.01.1976 Midtvedt, Harold L. (Commander)
23.01.1976-21.01.1977 Gross, Alvin C. Jr. (Commander)
21.01.1977-01.01.1978 Piccioni, Jerome D. (Commander)
01.01.1978-DD.12.1978 Spearman, William R. (Commander)
DD.12.1978-21.11.1979 Conley, Charles H. (Commander)
21.11.1979-11.12.1980 Evans, Irvin C. Jr. (Commander)
11.12.1980-11.12.1981 Kaeser, Karl H. (Commander)
11.12.1981-17.12.1982 Holk, Frederick A. Jr. (Commander)
17.12.1982-DD.04.1984 Ryan, Norbert R. Jr. (Commander)
DD.04.1984-DD.07.1985 Baldy, Mark B. (Commander)
DD.07.1985-29.08.1986 Kirkland, Richard G. (Commander)
29.08.1986-24.07.1987 Dews, Edwin W. (Commander)
24.07.1987-22.07.1988 Semko, Paul S. (Commander)
22.07.1988-07.07.1989 Hodermarsky, George T. (Commander)
07.07.1989-13.07.1990 Hilley, Howard S. (Commander)
13.07.1990-26.07.1991 Bryant, Franklin D. Jr. (Commander)
26.07.1991-10.07.1992 Whitmire, Robert D. (Commander)
10.07.1992-09.07.1993 Cotton, Lawrence S. Jr. (Commander)
09.07.1993-DD.06.1994 Lawson, Altman L. (Commander)
DD.06.1994-07.07.1995 O’Sullivan, Richard W. (Commander)
07.07.1995-17.05.1996 Manley, Ronald R. (Commander)
17.05.1996-DD.06.1997 Root, James F. Jr. (Commander)
DD.06.1997-19.06.1998 Szostak, Michael J. (Commander)
19.06.1998-DD.MM.RRRR Ensor, Adreon M. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.09.1948-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-1 Neptune
DD.MM.1951-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-3 Neptune
DD.MM.1952-DD.MM.RRRR Lockheed P2V-5 Neptune
DD.MM.1964-DD.MM.RRRR Lockheed P-2E Neptune
01.07.1966-DD.MM.RRRR Lockheed P-3A Orion
DD.12.1971-DD.MM.RRRR P-3A (DIFAR)
DD.02.1974-DD.MM.RRRR Lockheed P-3C Orion
DD.MM.1989-DD.MM.RRRR P-3C UIIIR
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-perut-5-1948-t206383#585305Verze : 1
MOD