Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 144 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 144 "Feather Merchants" / VPB-144

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 144
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 144
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 144
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 144
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-01.11.1944 Letecké křídlo floty 2
01.11.1944-03.03.1945 Letecké křídlo floty 6
03.03.1945-08.04.1945 Letecké křídlo floty 8
08.04.1945-15.05.1946 Letecké křídlo floty 2
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-01.11.1944 Alameda, NAS Alameda
01.11.1944-27.06.1945 Whidbey Island, NAS Whidbey Island
27.06.1945-DD.MM.1946 Eniwetok, NAB Eniwetok
DD.MM.1946-15.05.1946 ?, NAB Tinian

Velitel:
Commander:
01.10.1944-01.11.1944 Tetley, Curtis L. (Lieutenant Commander)
01.11.1944-DD.02.1946 Thies, W. N. (Lieutenant Commander)
DD.02.1946-15.05.1946 Bowers, William J. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-DD.MM.RRRR Lockheed PV-1 Ventura
DD.07.1945-15.05.1946 Lockheed PV-2 Harpoon
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-144-1944-1946-t206370#585290Verze : 1
MOD