Main Menu
User Menu

Bombardovací peruť 128 [1943-1944]

Bombing Squadron 128 / VB-128

     
Název:
Name:
Bombardovací peruť 128
Originální název:
Original Name:
Bombing Squadron 128
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1943
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.10.1944
Nástupce:
Successor:
Hlídková bombardovací peruť 128
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1943-17.05.1943 Letecké křídlo floty 12
17.05.1943-23.08.1943 Letecké křídlo floty 9
23.08.1943-19.12.1943 Letecké křídlo floty 7
19.12.1943-01.10.1944 Letecké křídlo floty 11
Dislokace:
Deployed:
17.05.1943-01.10.1944 New York, Floyd Bennett Field

Velitel:
Commander:
15.02.1943-01.01.1944 Westhofen, Charles L. (Lieutenant Commander)
01.01.1944-04.06.1944 Marcus, Groome E. (Lieutenant Commander)
04.06.1944-01.10.1944 Yakeley, Jay B. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.02.1943-01.10.1944 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Bombardovaci-perut-128-1943-1944-t206311#585216Verze : 1
MOD