Main Menu
User Menu

Hlídková bombardovací peruť 128 [1944-1946]

Patrol Bombing Squadron 128 / VPB-128

     
Název:
Name:
Hlídková bombardovací peruť 128
Originální název:
Original Name:
Patrol Bombing Squadron 128
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1944
Předchůdce:
Predecessor:
Bombardovací peruť 128
Datum zániku:
Disbanded:
15.05.1946
Nástupce:
Successor:
Hlídková peruť 128
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1944-06.10.1944 Letecké křídlo floty 11
06.10.1944-21.12.1944 Letecké křídlo floty 1
21.12.1944-15.05.1946 Letecké křídlo floty 17
Dislokace:
Deployed:
01.10.1944-06.10.1944 New York, Floyd Bennett Field
06.10.1944-21.06.1945 Kaneohe, NAS Kaneohe
21.06.1945-15.05.1946 Tinian Island

Velitel:
Commander:
01.10.1944-19.09.1945 Yakeley, Jay B. (Lieutenant Commander)
19.09.1945-15.05.1946 Lenney, James W. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
01.10.1944-15.05.1946 Lockheed PV-1 Ventura
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Roberts, Michael D.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons. Volume 2: The History of VP, VPB, VP(HL) and VP(AM) Squadrons, Naval Historical Center Department of the Navy Washington, D.C., 2000
URL : https://www.valka.cz/Hlidkova-bombardovaci-perut-128-1944-1946-t206310#585215Verze : 2
MOD