Main Menu
User Menu

Útočná peruť 215 [1955-1967]

Attack Squadron 215 "Barn Owls" / VA-215

     
Název:
Name:
Útočná peruť 215
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 215
Datum vzniku:
Raised/Formed:
22.06.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1967
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.07.1955-20.12.1963 Palubní letecká skupina 21
20.12.1963-31.08.1967 Palubní letecké křídlo 21
Dislokace:
Deployed:
DD.06.1955-DD.12.1963 Sunnyvale, NAS Moffett Field
DD.12.1963-31.08.1967 Alameda, NAS Alameda

Velitel:
Commander:
DD.06.1955-DD.03.1957 Kerr, E. E. (Commander)
DD.03.1957-DD.04.1958 Skon, W. A. (Lieutenant Commander)
DD.04.1958-DD.01.1959 Ford, O. N. (Commander)
DD.01.1959-24.03.1959 Rippa, Peter (Lieutenant Commander)
24.03.1959-03.04.1959 Morrison, J. L. Jr. - acting (Lieutenant Commander)
03.04.1959-04.04.1960 Broadbent, H. Jr. (Commander)
04.04.1960-12.06.1961 Buckowski, G. A. (Commander)
12.06.1961-12.06.1962 Dewing, L. A. (Commander)
12.06.1962-22.06.1963 Brown, F. W. Jr. (Commander)
22.06.1963-03.06.1964 Licko, Richard J. (Commander)
03.06.1964-01.03.1965 Brubaker, Donald E. (Commander)
01.03.1965-05.03.1966 Hessom, Robert C. (Commander)
05.03.1966-DD.01.1967 Nelson, Frederick L. (Commander)
DD.01.1967-31.08.1967 Carlton, George A. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.08.1955-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider
DD.06.1961-DD.MM.RRRR Douglas AD-7 Skyraider
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-215-1955-1967-t206055#584645Verze : 1
MOD