Main Menu
User Menu

Útočná peruť 163 [1960-1971]

Attack Squadron 163 "Saints" / VA-163

     
Název:
Name:
Útočná peruť 163
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 163
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.09.1960
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.07.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.09.1960-20.12.1963 Palubní letecká skupina 16
20.12.1963-01.03.1968 Palubní letecké křídlo 16
01.03.1968-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 21
Dislokace:
Deployed:
01.09.1960-26.09.1961 Jacksonville, NAS Cecil Field
26.09.1961-01.07.1971 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
01.09.1960-01.09.1961 Manherz, Jack M. (Commander)
01.09.1961-14.10.1962 Marshall, D. V. Jr. (Commander)
14.10.1962-05.02.1964 Short, M. D. (Commander)
05.02.1964-30.12.1964 Diffendorfer, Jarl J. (Commander)
30.12.1964-13.11.1965 Jenkins, Harry T. Jr. (Commander)
13.11.1965-30.07.1966 Foster, Wynn F. (Commander)
30.07.1966-10.07.1967 Caldwell, Ronald H. (Commander)
10.07.1967-10.07.1968 Compton, Bryan W. Jr. (Commander)
10.07.1968-01.07.1971 Lighter, Elbert D. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
03.10.1960-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk / McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
DD.03.1964-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-163-1960-1971-t206011#584550Verze : 1
MOD