Držitelia Rytierskeho kríža a vyšších stupňov Rytierskeho kríža z radov príslušníkov Kriegsmarine (námorníctva)
A - D
(priezvisko, meno, hodnosť v čase udelenia, jednotka v čase udelenia, dátum udelenia)
Rytiersky kríž
Achilles, Albrecht, Kapitänleutnant, U 161, 16.1.1943
Anhalt, Wilhelm, Kapitänleutnant, 4.Räumbootflottille, 3.7.1944
Bätge, Niels, Kapitänleutnant, 4.Schnellbootflottille, 4.1.1942
Bargsten, Klaus, Kapitänleutnant, U 521, 30.4.1943
Bartels, Hans, Kapitänleutnant, M 1, 16.5.1940
Bastian, Helmut, Kapitänleutnant, Fhr.einer Sprengbootflottille, 3.11.1944
Bauer, Ernst, Kapitänleutnant, U 126, 16.3.1942
Bergelt, Karl, Korvettenkapitän, 1.Minensuchflottille, 3.8.1942
Berger, Fritz, Fregattenkapitän, 1.Zerstörer-Flottille, 4.8.1940
Berrer, Herbert, Matrose, K.d.K.-Verband, 5.8.1944
Bey, Erich, Kapitän z.S., 4.Zerstörer-Flottille, 9.5.1940
Bielig, Gerhard, Kapitänleutnent (Ing.), U 177, 10.2.1943
Bigalk, Gerhard, Kapitänleutnant, U 751, 26.12.1941
Birnbacher, Heinz, Kapitänleutnant, 1.Schnellbootsflottille, 17.6.1940
von Blanc, Adalbert, Fregattenkapitän, 9.Sicherungs-Division, 27.11.1944
Blasberg, Kurt, Oberleutnant z.See d.Res., 36.Minensuchflottille, 7.9.1944
Bleichrodt, Heinrich, Kapitänleutnant, U 48, 24.10.1940
Bögel, Hermann, Leutnant z.See, M 4040, 13.10.1942
Böhme, Friedrich, Kapitän z.See, Einsatzleiter d.KriegsMarine-Kleinkampfmittel in Frankreich, 26.8.1944
Böhmer, Kurt, Kapitän z.See, Chef d.St.d.Befehlshaber der Sicherung der Nordsee, 6.10.1940
Bonte, Friedrich, Kapitän z.See, Führer d.Zerstörer u.d. Kampfgr. Narvik, 17.10.1940
Bramesfeld, Heinrich, Kapitän z.See, 2.Sicherungs-Div., 21.1.1943
Brandi, Albrecht, Kapitänleutnant, U 617, 21.1.1943
Brandt, Dr.med.Günther, Korvettenkapitän, 21.U-Jagd-Flottille, 23.12.1943
Brasack, Paul, Kapitänleutnant, U 737, 30.10.1944
Brauneis, Erich, Fregattenkapitän, 24.Landungsflottille, 28.12.1944
Breithaupt, Fritz, Korvettenkapitän, 12.Minensuchflottille, 3.8.1941
Brill, Dr.-Ing.Karl-Friedrich, Korvettenkapitän, Minenschiff "Cobra", 27.12.1941
Brinkmann, Helmuth, Vizeadmiral, Kom.Adm.Schwarzes Meer, 17.5.1944
Brökelmann, Jost, Korvettenkapitän, 2.Räumbootflottille, 14.6.1942
Büchting, Hermann, Kapitänleutnant, Schnellboot S 27, 22.4.1943
von Bülow, Otto, Kapitänleutnant, U 404, 20.10.1942
Bütow, Hans, Kapitän z.See, Führer d.Torpedoboote, 12.3.1941
Burchardi, Theodor, Vizeadmiral, Komm.Adm.Ostland, 29.9.1944
Carls, Rolf, Admiral, Marinegruppenbef.Ost, 14.6.1940
Christiansen, Georg, Oberleutnant z.See, Schnellboot S 101, 8.5.1941
Ciliax, Otto, Vizeadmiral, Befehlsh.d.Schlachtschiffe, 21.3.1942
Clausen, Nikolai, Kapitänleutnant, U 129, 13.3.1942
Cremer, Erich, Kapitänleutnant, U 333, 5.6.1942
Dammeier, Heinrich, Stabsobermaschinist, U 270, 12.8.1944
Detmers, Theodor, Fregattenkapitän, HSK Kormoran, 4.12.1941
Dobberstein, Werner, Kapitänleutnant, 5.Räumbootflottille, 4.9.1941
Dobratz, Dr.jur.Kurt, Kapitän z.See, U 1232, 23.1.1945
Dönitz, Karl, Konteradmiral, Befehlshaber der U-Boote, 21.4.1940
Dominik, Hans, Fregatten-Kapitän, 9.Torpedobootsflottille, 28.12.1944
Dommes, Wilhelm, Kapitänleutnant, U 431, 2.12.1942
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami
von Blanc, Adalbert, Fregattenkapitän, 9.Sicherungs-Division, 6.5.1945
Bleichrodt, Heinrich, Kapitänleutnant, U 109, 23.9.1942
Brandi, Albrecht, Korvettenkapitän, U 617, 11.4.1943
Breithaupt, Fritz, Korvettenkapitän, 24.Minensuchflottille, 10.2.1944
Brill, Dr.-Ing.Karl-Friedrich, Korvettenkapitän, Minenschiff "Jaminda", 18.11.1943
von Bülow, Otto, Kapitänleutnant, U 404, 26.4.1943
Burchardi, Theodor, Admiral, Komm.Adm.östl.Ostsee, 8.4.1945
Christiansen, Georg, Korvettenkapitän, 1.Schnellboots-Flottille, 13.11.1943
Dönitz, Karl, Großadmiral, Oberbefehlshaber der Kriegsmarine, 6.4.1943
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami a mečmi
Brandi, Albrecht, Marine, Kapitänleutnant, U 380, 9.5.1944
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami, mečmi a briliantmi
Brandi, Albrecht, Korvettenkapitän, U 967, 24.11.1944
A - D
(priezvisko, meno, hodnosť v čase udelenia, jednotka v čase udelenia, dátum udelenia)
Rytiersky kríž
Achilles, Albrecht, Kapitänleutnant, U 161, 16.1.1943
Anhalt, Wilhelm, Kapitänleutnant, 4.Räumbootflottille, 3.7.1944
Bätge, Niels, Kapitänleutnant, 4.Schnellbootflottille, 4.1.1942
Bargsten, Klaus, Kapitänleutnant, U 521, 30.4.1943
Bartels, Hans, Kapitänleutnant, M 1, 16.5.1940
Bastian, Helmut, Kapitänleutnant, Fhr.einer Sprengbootflottille, 3.11.1944
Bauer, Ernst, Kapitänleutnant, U 126, 16.3.1942
Bergelt, Karl, Korvettenkapitän, 1.Minensuchflottille, 3.8.1942
Berger, Fritz, Fregattenkapitän, 1.Zerstörer-Flottille, 4.8.1940
Berrer, Herbert, Matrose, K.d.K.-Verband, 5.8.1944
Bey, Erich, Kapitän z.S., 4.Zerstörer-Flottille, 9.5.1940
Bielig, Gerhard, Kapitänleutnent (Ing.), U 177, 10.2.1943
Bigalk, Gerhard, Kapitänleutnant, U 751, 26.12.1941
Birnbacher, Heinz, Kapitänleutnant, 1.Schnellbootsflottille, 17.6.1940
von Blanc, Adalbert, Fregattenkapitän, 9.Sicherungs-Division, 27.11.1944
Blasberg, Kurt, Oberleutnant z.See d.Res., 36.Minensuchflottille, 7.9.1944
Bleichrodt, Heinrich, Kapitänleutnant, U 48, 24.10.1940
Bögel, Hermann, Leutnant z.See, M 4040, 13.10.1942
Böhme, Friedrich, Kapitän z.See, Einsatzleiter d.KriegsMarine-Kleinkampfmittel in Frankreich, 26.8.1944
Böhmer, Kurt, Kapitän z.See, Chef d.St.d.Befehlshaber der Sicherung der Nordsee, 6.10.1940
Bonte, Friedrich, Kapitän z.See, Führer d.Zerstörer u.d. Kampfgr. Narvik, 17.10.1940
Bramesfeld, Heinrich, Kapitän z.See, 2.Sicherungs-Div., 21.1.1943
Brandi, Albrecht, Kapitänleutnant, U 617, 21.1.1943
Brandt, Dr.med.Günther, Korvettenkapitän, 21.U-Jagd-Flottille, 23.12.1943
Brasack, Paul, Kapitänleutnant, U 737, 30.10.1944
Brauneis, Erich, Fregattenkapitän, 24.Landungsflottille, 28.12.1944
Breithaupt, Fritz, Korvettenkapitän, 12.Minensuchflottille, 3.8.1941
Brill, Dr.-Ing.Karl-Friedrich, Korvettenkapitän, Minenschiff "Cobra", 27.12.1941
Brinkmann, Helmuth, Vizeadmiral, Kom.Adm.Schwarzes Meer, 17.5.1944
Brökelmann, Jost, Korvettenkapitän, 2.Räumbootflottille, 14.6.1942
Büchting, Hermann, Kapitänleutnant, Schnellboot S 27, 22.4.1943
von Bülow, Otto, Kapitänleutnant, U 404, 20.10.1942
Bütow, Hans, Kapitän z.See, Führer d.Torpedoboote, 12.3.1941
Burchardi, Theodor, Vizeadmiral, Komm.Adm.Ostland, 29.9.1944
Carls, Rolf, Admiral, Marinegruppenbef.Ost, 14.6.1940
Christiansen, Georg, Oberleutnant z.See, Schnellboot S 101, 8.5.1941
Ciliax, Otto, Vizeadmiral, Befehlsh.d.Schlachtschiffe, 21.3.1942
Clausen, Nikolai, Kapitänleutnant, U 129, 13.3.1942
Cremer, Erich, Kapitänleutnant, U 333, 5.6.1942
Dammeier, Heinrich, Stabsobermaschinist, U 270, 12.8.1944
Detmers, Theodor, Fregattenkapitän, HSK Kormoran, 4.12.1941
Dobberstein, Werner, Kapitänleutnant, 5.Räumbootflottille, 4.9.1941
Dobratz, Dr.jur.Kurt, Kapitän z.See, U 1232, 23.1.1945
Dönitz, Karl, Konteradmiral, Befehlshaber der U-Boote, 21.4.1940
Dominik, Hans, Fregatten-Kapitän, 9.Torpedobootsflottille, 28.12.1944
Dommes, Wilhelm, Kapitänleutnant, U 431, 2.12.1942
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami
von Blanc, Adalbert, Fregattenkapitän, 9.Sicherungs-Division, 6.5.1945
Bleichrodt, Heinrich, Kapitänleutnant, U 109, 23.9.1942
Brandi, Albrecht, Korvettenkapitän, U 617, 11.4.1943
Breithaupt, Fritz, Korvettenkapitän, 24.Minensuchflottille, 10.2.1944
Brill, Dr.-Ing.Karl-Friedrich, Korvettenkapitän, Minenschiff "Jaminda", 18.11.1943
von Bülow, Otto, Kapitänleutnant, U 404, 26.4.1943
Burchardi, Theodor, Admiral, Komm.Adm.östl.Ostsee, 8.4.1945
Christiansen, Georg, Korvettenkapitän, 1.Schnellboots-Flottille, 13.11.1943
Dönitz, Karl, Großadmiral, Oberbefehlshaber der Kriegsmarine, 6.4.1943
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami a mečmi
Brandi, Albrecht, Marine, Kapitänleutnant, U 380, 9.5.1944
Rytiersky kríž s dubovými ratolesťami, mečmi a briliantmi
Brandi, Albrecht, Korvettenkapitän, U 967, 24.11.1944