Main Menu
User Menu

I. skupina Bitevní eskadry 151 [1943-1945]

1st Group of the 151st Ground Attack Wing / I. Gruppe des Schlachtgeschwaders 151 (I./SG 151)

     
Název:
Name:
I. skupina Bitevní eskadry 151
Originální název:
Original Name:
I. Gruppe des Schlachtgeschwaders 151
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
I. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 151
Datum zániku:
Disbanded:
25.04.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1943-25.04.1945 Bitevní eskadra 151
Dislokace:
Deployed:
18.10.1943-DD.MM.1944 Pancevo
DD.MM.1944-DD.09.1944 Alibunar, Landeplatz Alibunar /
DD.09.1944-22.01.1945 Oels
23.01.1945-31.01.1945 Steinau
01.02.1945-DD.02.1945 Łukaszów, Einsatzhafen Schönfeld-Seifersdorf /
DD.02.1945-25.04.1945 Karup, Fliegerhorst Grove /

Velitel:
Commander:
18.10.1943-19.05.1944 Schrepfer, Karl (Hauptmann)
13.07.1944-23.10.1944 Bunge, Erich (Hauptmann)
24.10.1944-25.04.1945 Pölz, Hubert (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.10.1943-25.04.1945 1. letka Bitevní eskadry 151
18.10.1943-25.04.1945 2. letka Bitevní eskadry 151
18.10.1943-17.08.1944 3. letka Bitevní eskadry 151
18.10.1943-25.04.1945 Štáb I. skupiny Bitevní eskadry 151
DD.10.1944-19.04.1945 3. letka Bitevní eskadry 151

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
Ju 87, Fw 190
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/sg151.html
URL : https://www.valka.cz/I-skupina-Bitevni-eskadry-151-1943-1945-t205789#586780Verze : 5
MOD