Main Menu
User Menu

Útočná peruť 144 [1959-1971]

Attack Squadron 144 "Roadrunners" / VA-144

     
Název:
Name:
Útočná peruť 144
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 144
Datum vzniku:
Raised/Formed:
23.02.1959
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 116
Datum zániku:
Disbanded:
29.01.1971
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
23.02.1959-20.12.1963 Palubní letecká skupina 14
20.12.1963-01.06.1965 Palubní letecké křídlo 14
01.06.1965-15.09.1966 Palubní letecké křídlo 5
15.09.1966-01.11.1968 Palubní letecké křídlo 11
01.11.1968-29.01.1971 Palubní letecké křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
23.02.1959-DD.05.1962 San Diego, NAS Miramar
DD.05.1962-29.01.1971 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
23.02.1959-12.08.1959 Ritchie, James (Commander)
12.08.1959-10.12.1960 Tanner, Carl B. Jr. (Commander)
10.12.1960-12.10.1961 Freeman, Rowland G. III (Commander)
12.10.1961-02.01.1963 Roth, Jerome S. (Commander)
02.01.1963-06.12.1963 Sellers, Harry S. (Commander)
06.12.1963-02.01.1965 Bolstad, Donald B. (Commander)
02.01.1965-04.11.1965 Nottingham, Robert P. (Commander)
04.11.1965-14.09.1966 Miller, David B. (Commander)
14.09.1966-28.07.1967 Richard Powell, J. Jr. (Commander)
28.07.1967-26.07.1968 Palmer, Gary H. (Commander)
26.07.1968-17.07.1969 Robinson, William H. Jr. (Commander)
17.07.1969-01.07.1970 Hull-Ryde, Donald (Commander)
01.07.1970-29.01.1971 Allen, Galen B. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
23.02.1959-DD.MM.RRRR North American FJ-4B Fury
04.06.1962-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.07.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
12.11.1969-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-144-1959-1971-t205479#583175Verze : 1
MOD