Main Menu
User Menu

Útočná peruť 122 [1959-1991]

Attack Squadron 122 "Flying Eagles" / VA-122

     
Název:
Name:
Útočná peruť 122
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 122
Datum vzniku:
Raised/Formed:
29.06.1959
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť (pro každé počasí) 35
Datum zániku:
Disbanded:
31.05.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
29.06.1959-01.04.1963 Doplňovací letecká skupina 12
01.04.1963-01.07.1970 RCVW-12
01.07.1970-30.06.1973 COMFAIRLEMOORE
30.06.1973-31.05.1991 COMLATWINGPAC
Dislokace:
Deployed:
29.06.1959-01.07.1961 Coronado, NAS North Island
01.07.1961-01.01.1963 Sunnyvale, NAS Moffett Field
01.01.1963-31.05.1991 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
29.06.1959-29.07.1959 Wedell, Edward V. (Captain)
29.07.1959-26.07.1960 Harris, L. E. (Captain)
26.07.1960-23.06.1961 Payne, P. E. (Commander)
23.06.1961-19.10.1962 Davenport, J. A. (Commander)
19.10.1962-08.11.1963 Ford, John E. (Commander)
08.11.1963-10.08.1964 Coleman, Joseph L. (Commander)
10.08.1964-06.10.1965 Pinkepank, M. C. (Commander)
06.10.1965-11.10.1966 Hoy, Hugh A. (Commander)
11.10.1966-DD.07.1967 Blixt, Melvin D. (Commander)
DD.07.1967-23.08.1968 Birdwell, Carl Jr. (Commander)
23.08.1968-29.08.1969 Quaid, Melvin M. Jr. (Commander)
29.08.1969-07.08.1970 Gray, Walter S. III (Commander)
07.08.1970-10.08.1971 Nicholson, John L. Jr. (Commander)
10.08.1971-08.08.1972 Emerson, Jesse R. III (Commander)
08.08.1972-30.11.1973 Hawkins, Cecil B. Jr. (Commander)
30.11.1973-07.02.1975 Livingston, Robert N. (Captain)
07.02.1975-16.04.1976 Grant, Richard L. (Commander)
16.04.1976-19.08.1977 Dickerson, Kenneth A. (Commander)
19.08.1977-06.12.1978 Patrick, Meredith W. (Commander)
06.12.1978-20.05.1980 Moriarty, John A. (Commander)
20.05.1980-09.09.1981 Price, Lawrence H. (Commander)
09.09.1981-05.04.1983 Koss, Howard E. (Commander)
05.04.1983-01.06.1984 Vomastic, John E. (Commander)
01.06.1984-11.09.1985 Orr, William S. Jr. (Commander)
11.09.1985-17.12.1986 Mitchell III, Thomas R. (Commander)
17.12.1986-15.03.1988 York, Russell C. (Commander)
15.03.1988-14.07.1989 Crim, George (Commander)
14.07.1989-DD.MM.RRRR Harrison, Jeffery (Captain)
Výzbroj:
Armament:
29.06.1959-DD.MM.RRRR North American T-28B Trojan
15.11.1966-DD.MM.RRRR LTV A-7A Corsair II
DD.05.1968-DD.MM.RRRR LTV A-7B Corsair II
14.07.1969-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
DD.07.1971-DD.MM.RRRR LTV A-7C (A-7E) Corsair II
DD.MM.1971-DD.MM.RRRR North American T-39D Sabreliner
DD.MM.1973-DD.MM.RRRR North American T-28C Trojan
DD.MM.1978-DD.MM.RRRR LTV TA-7C Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-122-1959-1991-t205415#583046Verze : 2
MOD