Main Menu
User Menu

Útočná peruť 105 [1952-1959]

Attack Squadron 105 / VA-105

     
Název:
Name:
Útočná peruť 105
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 105
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.05.1952
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
01.02.1959
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.05.1952-DD.MM.1954 Palubní letecká skupina 10
DD.MM.1954-16.11.1958 ATG-201
16.11.1958-01.02.1959 Doplňovací letecká skupina 4
Dislokace:
Deployed:
DD.MM.RRRR-30.06.1952 Jacksonville, NAAS Cecil Field
30.06.1952-DD.07.1955 Jacksonville, NAS Cecil Field
DD.07.1955-DD.04.1956 Jacksonville, NAS Jacksonville
DD.04.1956-DD.11.1958 Jacksonville, NAS Cecil Field
DD.11.1958-01.02.1959 Jacksonville, NAS Jacksonville

Velitel:
Commander:
01.05.1952-DD.08.1953 Auman, F. C. (Commander)
DD.08.1953-DD.10.1954 Reeves, R. S. (Lieutenant Commander)
DD.10.1954-DD.06.1956 Forrer, Samuel W. (Commander)
DD.06.1956-16.03.1958 Ternasky, Eugene F. (Commander)
16.03.1958-08.12.1958 Cummins, L. W. S. (Commander)
08.12.1958-01.02.1959 Patrick, U. W. Jr. (Lieutenant Commander)
Výzbroj:
Armament:
09.05.1952-DD.MM.RRRR Douglas AD-1 Skyraider
22.09.1952-DD.MM.RRRR Douglas AD-4 Skyraider
DD.09.1952-DD.MM.RRRR Douglas AD-4NA Skyraider
DD.11.1954-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-105-1952-1959-t205209#582670Verze : 1
MOD