Main Menu
User Menu

Útočná peruť 93 [1956-1986]

Attack Squadron 93 "Blue Blazers / Ravens" / VA-93

     
Název:
Name:
Útočná peruť 93
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 93
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.09.1956
Předchůdce:
Predecessor:
Fighter Squadron 93
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1986
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.09.1956-20.12.1963 Palubní letecká skupina 9
20.12.1963-01.08.1966 Palubní letecké křídlo 9
01.08.1966-01.11.1968 Palubní letecké křídlo 5
01.11.1968-19.05.1969 COMFAIRALAMEDA
19.05.1969-01.06.1970 Palubní letecké křídlo 2
01.06.1970-01.09.1970 COMFAIRLEMOORE
01.09.1970-16.02.1971 Palubní letecké křídlo 16
16.02.1971-31.08.1986 Palubní letecké křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
25.09.1956-08.03.1962 Alameda, NAS Alameda
08.03.1962-05.10.1973 Lemoore, NAS Lemoore
05.10.1973-16.04.1986 Yokosuka, NS Yokosuka
16.04.1986-31.08.1986 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
15.09.1956-24.09.1956 Hartley, G. E. (Commander)
24.09.1956-30.04.1958 Padget, Paul E. (Commander)
30.04.1958-27.05.1959 Kanze, Robert F. (Commander)
27.05.1959-21.07.1960 Gendron, E. W. (Commander)
21.07.1960-09.06.1961 Hile, William H. Jr. (Commander)
09.06.1961-27.03.1962 Porter, J. W. Jr. (Commander)
27.03.1962-02.03.1963 Schoultz, Robert F. (Commander)
02.03.1963-05.02.1964 Gortney, William M. (Commander)
05.02.1964-11.01.1965 O’Callaghan, E. W. (Commander)
11.01.1965-04.01.1966 Monger, A. J. (Commander)
04.01.1966-DD.01.1967 Sizemore, W. G. (Commander)
DD.01.1967-17.01.1968 Salin, R. S. (Commander)
17.01.1968-10.07.1968 Wilson, R. R. (Commander)
10.07.1968-19.01.1970 Schaaf, Thomas W. (Commander)
19.01.1970-19.11.1970 Glunt, David L. Jr. (Commander)
19.11.1970-22.07.1971 Kohn, Edwin R. Jr. (Commander)
22.07.1971-13.07.1972 Erie, Carl E. (Commander)
13.07.1972-29.01.1973 Terrell, Jerry L. (Commander)
29.01.1973-10.05.1974 Clarke, Douglas L. (Commander)
10.05.1974-06.06.1975 Roeser, Walter V. (Commander)
06.06.1975-18.09.1976 Dougherty, William A. Jr. (Commander)
18.09.1976-03.01.1977 Wright, Rodger W. (Commander)
03.01.1977-30.03.1978 Patterson, John W. (Commander)
30.03.1978-22.06.1979 Vaught, Clarence S. (Commander)
22.06.1979-22.10.1980 Mitchell, Eugene F. (Commander)
22.10.1980-21.12.1981 Rackowitz, Marion R. (Commander)
21.12.1981-11.05.1982 Finney, James H. (Commander)
11.05.1982-04.10.1984 Irelan, Dennis W. (Commander)
04.10.1984-15.06.1986 Hartsell, Harry W. (Commander)
15.06.1986-31.08.1986 Park, David V. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.01.1955-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8 Cougar
26.11.1956-DD.MM.RRRR Douglas A4D-1 Skyhawk
25.05.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk
01.09.1960-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
15.10.1963-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
DD.09.1966-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
DD.09.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4F Skyhawk
20.04.1969-DD.MM.RRRR LTV A-7B Corsair II
DD.03.1973-DD.MM.RRRR LTV A-7A Corsair II
DD.04.1977-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
1954–1976 - Blue Blazers
1976–1986 - Ravens
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-93-1956-1986-t205179#582630Verze : 1
MOD