Main Menu
User Menu

III. skupina Bitevní eskadry 1 [1943-1945]

3rd Group of the 1st Ground Attack Wing / III. Gruppe des Schlachtsgeschwaders 1 (III./SG 1)

     
Název:
Name:
III. skupina Bitevní eskadry 1
Originální název:
Original Name:
III. Gruppe des Schlachtsgeschwaders 1
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.10.1943
Předchůdce:
Predecessor:
III. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 1
Datum zániku:
Disbanded:
08.05.1945
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.10.1943-DD.01.1944 1. letecká divize
DD.01.1944-25.05.1944 4. letecká divize
25.05.1944-DD.08.1944 1. letecká divize
DD.08.1944-DD.09.1944 4. letecká divize
DD.09.1944-27.09.1944 ?
27.09.1944-DD.12.1944 1. letecká divize
DD.12.1944-DD.04.1945 Letecká armáda 6
DD.04.1945-08.05.1945 ?
Dislokace:
Deployed:
18.10.1943-DD.01.1944 Babrujsk, Fliegerhorst Bobruisk /
DD.01.1944-01.03.1944 Polozk
01.03.1944-15.03.1944 Orscha
15.03.1944-25.05.1944 Wilna
25.05.1944-24.06.1944 Radzyn
24.06.1944-27.06.1944 Pastowitschi
27.06.1944-05.07.1944 Baranavičy, Fliegerhorst Baranowitschi /
05.07.1944-16.07.1944 Kobrin/Kobryn
16.07.1944-22.07.1944 Małaszewicze, Fliegerhorst Terespol /
22.07.1944-DD.08.1944 Varšava, Fliegerhorst Warschau-Okecie /
DD.08.1944-DD.09.1944 Insterburg, Fliegerhorst Insterburg /
DD.09.1944-27.09.1944 Jürgenfelde, Einsatzhafen Jürgenfelde /
27.09.1944-DD.12.1944 Bielice
DD.12.1944-07.02.1945 Kościerzyna, Landeplatz Bahrendt
07.02.1945-DD.04.1945 Gdynia, Einsatzhafen Hexengrund
07.02.1945-DD.04.1945 Kolberg
07.02.1945-DD.04.1945 Garz, Fliegerhorst Garz/Usedom / /
07.02.1945-DD.04.1945 Oranienburg, Fliegerhorst und Industriehafen Oranienburg / /
07.02.1945-DD.04.1945 Barth
DD.04.1945-DD.04.1945 Neubrandenburg, Fliegerhorst Neubrandenburg /
DD.04.1945-08.05.1945 Wismar
DD.04.1945-08.05.1945 Flensburg, Fliegerhorst Flensburg-Weiche / /

Velitel:
Commander:
18.10.1943-20.05.1944 Lang, Friedrich (Major)
20.05.1944-DD.MM.RRRR Schrepfer, Karl (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
Ju 87, Fw 190
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/sg1.htm
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bitevni-eskadry-1-1943-1945-t205115#587310Verze : 3
MOD
Diskuse
III. Gruppe:


Gruppenkommandeure:


Maj Friedrich Lang , 10.43 - 20.5.44
Hptm Karl Schrepfer, 20.5.44 - ?
?


Zformována 18.10.43 v Bobruisk ze III./St.G.1 :


Stab III./SG1 ze Stab III./St.G.1
7./SG1 ze 7./St.G.1
8./SG1 ze 8./St.G.1
9./SG1 ze 9./St.G.1


Základny:


10.43 - 1.44 Bobruisk 1. Flieger-Division Ju 87
1.44 - 1.3.44 Polozk 4. Flieger-Division Ju 87
1.3.44 - 15.3.44 Orscha 4. Flieger-Division Ju 87
15.3.44 - 25.5.44 Wilna 4. Flieger-Division Ju 87, Fw 190
25.5.44 - 24.6.44 Radzyn 1. Flieger-Division Fw 190
24.6.44 - 27.6.44 Pastowitschi 1. Flieger-Division Fw 190
27.6.44 - 5.7.44 Baranowitschi 1. Flieger-Division Fw 190
5.7.44 - 16.7.44 Kobrin/Kobryn 1. Flieger-Division Fw 190
16.7.44 - 22.7.44 Terespol 1. Flieger-Division Fw 190
22.7.44 - 8.44 Okecie 1. Flieger-Division Fw 190
8.44 - 9.44 Insterburg 4. Flieger-Division Fw 190
9.44 - 27.9.44 Jürgenfelde Fw 190
27.9.44 - 12.44 Bielice 1. Flieger-Division Fw 190
12.44 - 7.2.45 Bahrendt Luftflotte 6 Fw 190
7.2.45 - 4.45 Hexengrund Luftflotte 6 Fw 190
4.45 - 5.45 Wismar, Flensburg Fw 190
URL : https://www.valka.cz/III-skupina-Bitevni-eskadry-1-1943-1945-t205115#9545Verze : 0
MOD