Main Menu
User Menu

Pěší pluk 55, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 55th Infantry Regiment

     
Název:
Name:
Pěší pluk 55, velitelství
Originální název:
Original Name:
Pěší pluk 55, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 205 - Mobilisovaný útvar 205-B-1
Datum zániku:
Disbanded:
15.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-15.10.1938 Velitelství 18. divise
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-29.09.1938 Praha, Kasárny Milana R. Štefánika /
29.09.1938-09.10.1938 Olšany, ? /
09.10.1938-14.10.1938 Dušníky, ? /
14.10.1938-15.10.1938 Praha, Kasárny Milana R. Štefánika /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-15.10.1938 Květoň, Jan (plukovník pěchoty)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
krycí jméno ČEJKA
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Velitelství útvarů za branné pohotovosti státu roku 1938, velitelství "Erben"
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Pesi-pluk-55-velitelstvi-1938-1938-t205087#593217Verze : 2
MOD