Main Menu
User Menu

Útočná peruť 75 [1950-1997]

Attack Squadron 75 "Sunday Punchers" / VA-75

     
Název:
Name:
Útočná peruť 75
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 75
Datum vzniku:
Raised/Formed:
15.02.1950
Předchůdce:
Predecessor:
Útočná peruť 74
Datum zániku:
Disbanded:
21.03.1997
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
15.02.1950-20.12.1963 Palubní letecká skupina 7
20.12.1963-01.07.1967 Palubní letecké křídlo 7
01.07.1967-10.10.1967 COMFAIRNORFOLK
10.10.1967-28.06.1968 Palubní letecké křídlo 11
28.06.1968-15.10.1968 COMFAIRNORFOLK
15.10.1968-DD.MM.RRRR Palubní letecké křídlo 3
Dislokace:
Deployed:
15.02.1950-DD.10.1957 North Kingstown, NAS Quonset Point
DD.10.1957-21.03.1997 Virginia Beach, NAS Oceana

Velitel:
Commander:
15.02.1950-10.03.1951 Larson, Nils R. (Lieutenant Commander)
10.03.1951-05.12.1952 Evans, H. K. (Lieutenant Commander)
05.12.1952-DD.01.1953 Harnish, W. M. - acting (Lieutenant Commander)
DD.01.1953-DD.09.1954 Preston, Benjamin G. (Commander)
DD.09.1954-DD.01.1956 Stokes, Griffith P. (Commander)
DD.01.1956-02.05.1957 Tharp, Samuel M. Jr. (Commander)
02.05.1957-02.07.1958 Brown, Clifford L. (Commander)
02.07.1958-10.07.1959 Anderson, C. R. (Commander)
10.07.1959-DD.05.1960 Curtis, C. S. (Commander)
DD.05.1960-DD.04.1961 Montunnas, Stanley (Commander)
DD.04.1961-13.04.1962 Goodberlet, Alphonse G. (Commander)
13.04.1962-05.04.1963 Lyons, K. H. (Commander)
05.04.1963-02.08.1963 Denton, J. A. Jr. (Commander)
02.08.1963-08.05.1964 Harris, William L. Jr. (Commander)
08.05.1964-DD.MM.1965 Snead, Leonard A. (Commander)
DD.MM.1965-18.09.1965 Vogt, Leonard F. Jr. (Commander)
18.09.1965-08.07.1966 Warwick, William B. (Commander)
08.07.1966-30.06.1967 Sample, Robert J. (Commander)
30.06.1967-31.07.1968 Zacharias, Jerrold M. (Commander)
31.07.1968-25.07.1969 Falconer, Alastair S. (Commander)
25.07.1969-03.07.1970 Bordone, Richard P. (Commander)
03.07.1970-03.06.1971 Cellar, Charles J. Jr. (Commander)
03.06.1971-07.06.1972 Foote, Everett W. (Commander)
07.06.1972-28.11.1972 Earnest, Charles M. (Commander)
28.11.1972-22.02.1974 Greene, William H. Jr. (Commander)
22.02.1974-07.04.1975 France, Morgan M. (Commander)
07.04.1975-02.07.1976 Seidel, Melvin L. (Commander)
02.07.1976-18.10.1977 Osburn, David L. (Commander)
18.10.1977-12.01.1979 Werhan, Kenneth R. (Commander)
12.01.1979-08.01.1980 Lynch, Anthony J. (Commander)
08.01.1980-30.01.1981 Bankson, Rodney A. (Commander)
30.01.1981-19.03.1982 Mobley, Joseph S. (Commander)
19.03.1982-13.10.1983 Wolfgang, Earl D. (Commander)
13.10.1983-03.04.1985 Glover, James R. (Commander)
03.04.1985-26.10.1986 Brown, Gregory C. (Commander)
26.10.1986-14.04.1988 Harms, Alfred G. Jr. (Commander)
14.04.1988-29.09.1989 Meister, John T. (Commander)
29.09.1989-DD.MM.RRRR Besal, Robert E. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
15.02.1950-DD.MM.RRRR Douglas AD-3 Skyraider
DD.06.1950-DD.MM.RRRR Douglas AD-4 Skyraider
DD.08.1954-DD.MM.RRRR Douglas AD-6 Skyraider / Douglas A-1H Skyraider
DD.04.1956-DD.MM.RRRR Douglas AD-5 Skyraider
14.11.1963-DD.MM.RRRR Grumman A-6A Intruder
21.12.1967-DD.MM.RRRR Grumman A-6B Intruder
18.12.1970-DD.MM.RRRR Grumman KA-6D Intruder
06.08.1973-DD.MM.RRRR Grumman A-6E Intruder
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-75-1950-1997-t204863#582154Verze : 1
MOD