Main Menu
User Menu

Útočná peruť 56 [1956-1986]

Attack Squadron 56 "Champions" / VA-56

     
Název:
Name:
Útočná peruť 56
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 56
Datum vzniku:
Raised/Formed:
04.06.1956
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
31.08.1986
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
04.06.1956-20.12.1963 Palubní letecká skupina 5
20.12.1963-01.07.1966 Palubní letecké křídlo 5
01.07.1966-DD.10.1968 Palubní letecké křídlo 9
DD.10.1968-09.06.1969 COMFAIRALAMEDA
09.06.1969-01.06.1970 Palubní letecké křídlo 2
01.06.1970-31.08.1986 Palubní letecké křídlo 5
Dislokace:
Deployed:
04.06.1956-30.06.1961 San Diego, NAS Miramar
30.06.1961-30.06.1973 Lemoore, NAS Lemoore
30.06.1973-DD.05.1986 Yokosuka, NS Yokosuka
DD.05.1986-31.08.1986 Lemoore, NAS Lemoore

Velitel:
Commander:
04.06.1956-31.12.1957 Devine, Richard O. (Commander)
31.12.1957-10.12.1958 Mitchell, C. G. (Commander)
10.12.1958-05.12.1959 Walker, R. L. (Lieutenant Commander)
05.12.1959-06.01.1961 McBride, R. (Commander)
06.01.1961-31.01.1962 Hoover, W. H. (Commander)
31.01.1962-17.03.1963 Homyak, James A. (Commander)
17.03.1963-10.02.1964 Campbell, Donald L. (Commander)
10.02.1964-23.03.1965 McDonald, Wesley L. (Commander)
23.03.1965-28.02.1966 Nealon, William G. (Commander)
28.02.1966-17.03.1967 Smith, Carl Ray Jr. (Commander)
17.03.1967-14.06.1967 Sherman, Peter W. (Commander)
14.06.1967-31.07.1968 Seymour, Ernest R. (Commander)
31.07.1968-11.12.1969 Nicholson, John L. Jr. (Commander)
11.12.1969-DD.10.1970 Potosnak, Joseph E. (Commander)
DD.10.1970-21.08.1971 Weed, John W. (Commander)
21.08.1971-02.08.1972 Harvey, Neil L. (Commander)
02.08.1972-03.08.1973 Chatham, Walter Lewis (Commander)
03.08.1973-30.07.1974 Andres, Charles G. (Commander)
30.07.1974-26.09.1975 Artim, Ronald N. (Commander)
26.09.1975-19.12.1976 Starbird, Gary L. (Commander)
19.12.1976-30.03.1978 Smith, Robert E. (Commander)
30.03.1978-19.06.1979 Flower, Roger P. (Commander)
19.06.1979-22.08.1980 Bryant, Leon C. (Commander)
22.08.1980-28.12.1981 Mitchell, Charles S. IV (Commander)
28.12.1981-22.03.1983 Shipe, Edwin E. III (Commander)
22.03.1983-25.07.1984 McDaniel, Garold S. (Commander)
25.07.1984-24.01.1986 Statskey, Paul R. (Commander)
24.01.1986-31.08.1986 Hutchison, J. R. (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-3 Panther
DD.07.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8B Cougar
DD.10.1956-DD.MM.RRRR Grumman F9F-8 Cougar
29.05.1958-DD.MM.RRRR North American FJ-4B Fury
23.12.1958-DD.MM.RRRR Douglas A4D-1 Skyhawk
DD.04.1959-DD.MM.RRRR Douglas A4D-2 Skyhawk / McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
15.07.1963-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
23.07.1966-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
18.08.1967-DD.MM.RRRR McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
DD.01.1969-DD.MM.RRRR LTV A-7B Corsair II
DD.03.1973-DD.MM.RRRR LTV A-7A Corsair II
24.04.1977-DD.MM.RRRR LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
URL : https://www.valka.cz/Utocna-perut-56-1956-1986-t204752#581940Verze : 1
MOD