Main Menu
User Menu

Útočná peruť 46 [1955-1991]

Attack Squadron 46 "Clansmen" / VA-46

     
Název:
Name:
Útočná peruť 46
Originální název:
Original Name:
Attack Squadron 46
Datum vzniku:
Raised/Formed:
24.05.1955
Předchůdce:
Predecessor:
-
Datum zániku:
Disbanded:
30.06.1991
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
24.05.1955-DD.07.1955 Palubní letecká skupina 4
DD.07.1955-15.02.1958 ATG-202
15.02.1958-13.01.1959 Palubní letecká skupina 1
13.01.1959-30.08.1959 Palubní letecká skupina 6
30.08.1959-05.12.1960 Palubní letecká skupina 1
05.12.1960-20.12.1963 Palubní letecká skupina 10
20.12.1963-01.01.1966 Palubní letecké křídlo 10
01.01.1966-01.01.1967 Palubní letecké křídlo 3
01.01.1967-01.01.1968 Palubní letecké křídlo 17
01.01.1968-12.02.1970 Palubní letecké křídlo 3
12.02.1970-01.10.1986 Palubní letecké křídlo 1
01.10.1986-DD.09.1988 Palubní letecké křídlo 7
DD.09.1988-01.03.1989 COMLATWING 1
01.03.1989-30.06.1991 Palubní letecké křídlo 3
Dislokace:
Deployed:
24.05.1955-30.06.1991 Jacksonville, NAS Cecil Field

Velitel:
Commander:
24.05.1955-22.06.1955 Marshall, Charles L. - acting (Lieutenant)
22.06.1955-10.05.1957 McDougal, Clifford A. (Commander)
10.05.1957-15.08.1958 Hawkins, A. R. (Commander)
15.08.1958-21.09.1959 Lee, Kent L. (Commander)
21.09.1959-07.09.1960 Hall, Alfred J. Jr. (Commander)
07.09.1960-13.12.1961 Tate, Hugh J. (Commander)
13.12.1961-10.12.1962 Callaway, S. W. Jr. (Commander)
10.12.1962-04.12.1963 Sells, W. H. (Commander)
04.12.1963-28.10.1964 McKenzie, R. P. (Commander)
28.10.1964-12.11.1965 Mead, M. P. (Commander)
12.11.1965-17.11.1966 Lawler, R. L. Jr. (Commander)
17.11.1966-DD.11.1967 Dunning, Fred S. Jr. (Commander)
DD.11.1967-04.09.1968 O’Hara, Jack F. (Commander)
04.09.1968-30.01.1970 Murdoch, Alan G. (Commander)
30.01.1970-10.03.1971 Withers, Fred J. (Commander)
10.03.1971-03.03.1972 Reynolds, Marvin D. (Commander)
03.03.1972-23.03.1973 Lewey, Dale (Commander)
23.03.1973-13.06.1974 Taylor, Jeremy D. (Commander)
13.06.1974-DD.08.1975 Boyle, Ronald R. (Commander)
DD.08.1975-23.11.1976 Bronson, Edward F. (Commander)
23.11.1976-16.02.1978 Page, David A. (Commander)
16.02.1978-24.05.1979 Matheny, James T. (Commander)
24.05.1979-08.07.1980 Rooney, Phillip J. (Commander)
08.07.1980-01.10.1981 Demple, Morris M. Jr. (Commander)
01.10.1981-23.12.1982 Mitchell, Thomas R. III (Commander)
23.12.1982-13.06.1984 Peterson, John W. (Commander)
13.06.1984-21.01.1986 Hendrickson, Dean M. Jr. (Commander)
21.01.1986-DD.05.1987 Kolsterman, Robert C. (Commander)
DD.05.1987-04.11.1988 Van Brunt, Tommy H. (Commander)
04.11.1988-22.05.1990 Fahy, Edward J. Jr. (Commander)
22.05.1990-30.06.1991 Fitzgerald, Mark (Commander)
Výzbroj:
Armament:
DD.06.1955-DD.MM.1955 Grumman F9F-5 Panther
DD.08.1955-DD.MM.1958 Grumman F9F-8 Cougar
DD.03.1958-DD.MM.1960 Douglas A4D-2 Skyhawk
29.08.1960-DD.MM.1967 Douglas A4D-2N Skyhawk / McDonnell Douglas A-4C Skyhawk
DD.01.1967-DD.MM.1967 McDonnell Douglas A-4E Skyhawk
DD.09.1967-DD.MM.1968 McDonnell Douglas A-4B Skyhawk
15.11.1968-DD.MM.1977 LTV A-7B Corsair II
DD.08.1977-DD.MM.1991 LTV A-7E Corsair II
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Grossnick, Roy A.: Dictionary of American Naval Aviation Squadrons Volume I - The History of VA, VAH, VAK, VAL, VAP and VFA Squadrons; Naval Historical Center, Department of the Navy, Washington, D.C., 1995
www.seaforces.org
URL CZ: https://www.valka.cz/Utocna-perut-46-1955-1991-t204470#581404Verze : 2
URL EN: https://www.armedconflicts.com/Attack-Squadron-46-Clansmen-VA-46-t204470#581404Version : 0
MOD