Main Menu
User Menu

Telegrafní prapor 52, velitelství [1938-1938]

Headquarters of the 52nd Signal Battalion

     
Název:
Name:
Telegrafní prapor 52, velitelství
Originální název:
Original Name:
Telegrafní prapor 52, velitelství
Datum vzniku:
Raised/Formed:
27.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 801 - Mobilisovaný útvar 801-B-13
Datum zániku:
Disbanded:
DD.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
27.09.1938-DD.10.1938 Velitelství telegrafního vojska II. sboru
Dislokace:
Deployed:
27.09.1938-01.10.1938 Kutná Hora, Kasárny Jana Roháče z Dubé /
01.10.1938-08.10.1938 Mladá Boleslav, Kasárny Tomáše G. Masaryka /
08.10.1938-11.10.1938 Nymburk, ? /

Velitel:
Commander:
27.09.1938-DD.10.1938 Tockstein, Antonín (podplukovník telegrafního vojska)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Poznámka:
Note:
krycí jméno
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Telegrafni-prapor-52-velitelstvi-1938-1938-t203235#594786Verze : 3
MOD