Main Menu
User Menu

Dělostřelecké učiliště [1928-1938]

Artillery School

     
Název:
Name:
Dělostřelecké učiliště
Originální název:
Original Name:
Dělostřelecké učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1928
Předchůdce:
Predecessor:
Učiliště pro dělostřelectvo
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1928-24.09.1938 5. oddělení /školské a výcvikové/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1928-24.09.1938 Olomouc, kasárny /

Velitel:
Commander:
01.10.1928-DD.02.1929 Přikryl, Vladimír (Brigádní generál)
DD.02.1929-DD.09.1931 Machačík, Alois (Plukovník)
DD.09.1931-DD.12.1932 Všetička, Bohuslav (Brigádní generál)
DD.12.1932-DD.09.1933 Klesnil, Bedřich (Plukovník)
DD.11.1933-DD.10.1935 Ruml, Bedřich (Brigádní generál)
DD.10.1935-22.12.1936 Růžička, Jan (Plukovník)
22.12.1936-24.09.1938 Růžička, Jan (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1928-15.09.1933 Dělostřelecká měřičská rota
15.09.1933-01.10.1935 Instrukční dělostřelecký oddíl
01.10.1935-24.09.1938 Instrukční dělostřelecký pluk

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
digilib.k.utb.cz
URL : https://www.valka.cz/Delostrelecke-uciliste-1928-1938-t202846#578564Verze : 6
MOD