Main Menu
User Menu

Pěchotní učiliště [1928-1938]

Infantry School

     
Název:
Name:
Pěchotní učiliště
Originální název:
Original Name:
Pěchotní učiliště
Datum vzniku:
Raised/Formed:
01.10.1928
Předchůdce:
Predecessor:
Učiliště pro pěší vojsko
Datum zániku:
Disbanded:
24.09.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
01.10.1928-24.09.1938 5. oddělení /školské a výcvikové/
Dislokace:
Deployed:
01.10.1928-24.09.1938 Milovice, kasárny /

Velitel:
Commander:
DD.09.1936-22.01.1938 Čihák, Jaroslav (Plukovník)
22.01.1938-24.09.1938 Čihák, Jaroslav (Brigádní generál)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
01.10.1928-15.10.1937 Instrukční prapor

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Fidler, Jiří - Sluka, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-38, Libri 2006, ISBN 80-7277-256-2
digilib.k.utb.cz
URL : https://www.valka.cz/Pechotni-uciliste-1928-1938-t202841#578558Verze : 4
MOD