Main Menu
User Menu

ISR - Přehled ministrů zahraničních věcí

Přehled ministrů zahraničních věcí

15.05.1948-18.06.1956 - Moše Šaret
18.06.1956-12.01.1966 - Golda Meir(ová)
13.01.1966-02.06.1974 - Abba Eban
03.06.1974-19.06.1977 - Jigal Alon
20.06.1977-23.10.1979 - Moše Dajan *1
10.03.1980-20.10.1986 - Jicchak Šamir
20.10.1986-23.12.1988 - Šimon Peres
23.12.1988-12.06.1990 - Moše Arens
13.06.1990-13.07.1992 - David Levy
14.07.1992-22.11.1995 - Šimon Peres
22.11.1995-18.06.1996 - Ehud Barak
18.06.1996-06.01.1998 - David Levy *2
13.10.1998-06.07.1999 - Ariel Šaron
06.07.1999-04.08.2000 - David Levy
10.08.2000-07.03.2001 - Šlomo Ben-Ami *3
07.03.2001-02.11.2002 - Šimon Peres
06.11.2002-28.02.2003 - Benjamin Netanjahu
28.02.2003-xx.01.2006 - Silvan Shalom
18.01.2006-01.04.2009 - Cipi Livni
01.04.2009-DD.MM.RRRR - Avigdor Lieberman



*1 mezi rezignací Dajana a nástupem Šamira zastupoval ve funkci premiér Begin
*2 mezi rezignací Levyho a nástupem Šarona zastupoval ve funkci premiér Netanjahu
*3 Ben Ami byl od srpna do listopadu jen zastupujícím ministrem, v listopadu byl pak jmenován ministrem oficiálně



Upravil a doplnil RoBoT
URL : https://www.valka.cz/ISR-Prehled-ministru-zahranicnich-veci-t20267#76254Verze : 0