Main Menu
User Menu

Hlavní štáb ministerstva národní obrany [1938-1938]

General Staff of the Ministry of National Defense

     
Název:
Name:
Hlavní štáb ministerstva národní obrany
Originální název:
Original Name:
Hlavní štáb ministerstva národní obrany
Datum vzniku:
Raised/Formed:
25.09.1938
Předchůdce:
Predecessor:
Mobilisační těleso 101 - Mobilisovaný útvar 101-C-5
Datum zániku:
Disbanded:
14.10.1938
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízený úřad:
Higher Authority:
25.09.1938-14.10.1938 Ministerstvo národní obrany
Dislokace:
Deployed:
25.09.1938-14.10.1938 Praha, Budova hlavního štábu /
Přednosta / náčelník:
Chief:
25.09.1938-04.10.1938 Kajdoš, Vladimír (brigádní generál)
04.10.1938-14.10.1938 Kemr, Václav (plukovník generálního štábu)
Podřízené úřady či jednotky:
Subordinated Agencies or Units:
Automaticky vyplněné položky:
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství I. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství II. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství III. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství IV. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství V. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství VI. sborové oblasti
25.09.1938-11.10.1938 Velitelství VII. sborové oblasti
27.09.1938-14.10.1938 1. oddělení /organizační/
27.09.1938-14.10.1938 2. oddělení /zpravodajské/
27.09.1938-14.10.1938 3. oddělení /operační/
27.09.1938-14.10.1938 4. oddělení /etapní/
27.09.1938-14.10.1938 5. oddělení /válečného průmyslu/

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
VÚA-VHA Praha, fond Ministerstvo národní obrany
Hamák, B. - Vondrovský, I.: Mobilizovaná československá armáda 1938. Dvůr Králové nad Labem 2010.
URL : https://www.valka.cz/Hlavni-stab-ministerstva-narodni-obrany-1938-1938-t202460#586697Verze : 2
MOD