Main Menu
User Menu

Velitelství výsadkového vojska [1953-1991]

Airborne Troops Command / Командование воздушно-десантных войск

     
Název:
Name:
Velitelství výsadkového vojska
Originální název:
Original Name:
Командование воздушно-десантных войск
Datum vzniku:
Raised/Formed:
18.04.1953
Předchůdce:
Predecessor:
Samostatná gardová výsadková armáda
Datum zániku:
Disbanded:
26.12.1991
Nástupce:
Successor:
Velitelství výsadkového vojska
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
18.04.1953-02.04.1956 Ministerstvo obrany
02.04.1956-07.03.1964 Hlavní velitelství pozemního vojska
07.03.1964-26.12.1991 Ministerstvo obrany
Dislokace:
Deployed:
18.04.1953-26.12.1991 Moskva, ? /

Velitel:
Commander:
18.04.1953-31.05.1954 Gorbatov, Alexandr Vasiljevič (gardový generálplukovník)
31.05.1954-13.03.1959 Margelov, Vasilij Filippovič (gardový generálporučík)
13.03.1959-22.07.1961 Tutarinov, Ivan Vasiljevič (gardový generálplukovník)
22.07.1961-22.02.1963 Margelov, Vasilij Filippovič (gardový generálporučík)
22.02.1963-25.10.1967 Margelov, Vasilij Filippovič (gardový generálplukovník)
25.10.1967-12.01.1979 Margelov, Vasilij Filippovič (armádní generál)
12.01.1979-16.12.1982 Suchorukov, Dmitrij Semjonovič (gardový generálplukovník)
16.12.1982-DD.06.1987 Suchorukov, Dmitrij Semjonovič (armádní generál)
DD.06.1987-01.02.1989 Kalinin, Nikolaj Vasiljevič (gardový generálplukovník)
01.02.1989-30.12.1990 Ačalov, Vladislav Alexejevič (gardový generálplukovník)
31.12.1990-06.02.1991 Gračov, Pavel Sergejevič (gardový generálmajor)
06.02.1991-31.08.1991 Gračov, Pavel Sergejevič (gardový generálporučík)
31.08.1991-26.12.1991 Podkolzin, Jevgenij Nikolajevič (gardový generálplukovník)
Náčelník štábu:
Chief of Staff:

Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
18.04.1953-20.12.1955 15. gardový výsadkový sbor
18.04.1953-01.06.1956 37. gardový výsadkový sbor
18.04.1953-25.04.1955 38. gardový výsadkový sbor
18.04.1953-20.12.1955 39. gardový výsadkový sbor
18.04.1953-01.06.1956 8. gardový výsadkový sbor
25.04.1955-26.12.1991 106. gardová výsadková divize
20.12.1955-15.06.1958 107. gardová výsadková divize
20.12.1955-30.04.1959 31. gardová výsadková divize
20.12.1955-26.12.1991 76. gardová výsadková divize
01.06.1956-26.12.1991 7. gardová výsadková divize

Ručně vyplněné položky:
Čestný název:
Honorary Name:
-
Vyznamenání:
Decorations:
-
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
Aljochin, R.: Vozdušno-děsantnyje vojska. Moskva 2009.
URL : https://www.valka.cz/Velitelstvi-vysadkoveho-vojska-1953-1991-t202057#577097Verze : 2
MOD