Main Menu
User Menu

II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 151 [1943-1943]

2nd Group of the 151st Dive Bomber Wing / II. Gruppe des Sturzkampfgeschwader 151 (II./St.G 151)

     
Název:
Name:
II. skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 151
Originální název:
Original Name:
II. Gruppe des Sturzkampfgeschwader 151
Datum vzniku:
Raised/Formed:
17.05.1943
Předchůdce:
Predecessor:
Doplňovací skupina Eskadry střemhlavých bombardérů 2
Datum zániku:
Disbanded:
18.10.1943
Nástupce:
Successor:
-
Nadřízené velitelství:
Higher Command:
17.05.1943-18.10.1943 Eskadra střemhlavých bombardérů 151
Dislokace:
Deployed:
17.05.1943-18.10.1943 Záhřeb, Landeplatz Agram-Lucko /
DD.05.1943-DD.10.1943 Záhřeb, Fliegerhorst Agram-Stadt /

Velitel:
Commander:
17.05.1943-01.07.1943 Thiede, Armin (Hauptmann)
02.07.1943-18.10.1943 Küffner, Andreas (Hauptmann)
Podřízené jednotky:
Subordinated Units:
Automaticky vyplněné položky:
17.05.1943-18.10.1943 3. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 151
17.05.1943-18.10.1943 4. letka Eskadry střemhlavých bombardérů 151
17.05.1943-18.10.1943 Štáb II. skupiny Eskadry střemhlavých bombardérů 151

Ručně vyplněné položky:
Poznámka:
Note:
-
Zdroje:
Sources:
https://ww2.dk/air/attack/stg151.html
URL : https://www.valka.cz/II-skupina-Eskadry-stremhlavych-bombarderu-151-1943-1943-t202028#581392Verze : 0
MOD